Державний зовнішній борг України, не дивлячись на залучення останнім часом крупних кредитів, не є критичним і не перевищує 30% валового внутрішнього продукту (ВВП), заявила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко.
«У Японії, США, Південній Кореї зовнішній борг країни складає більше 100% ВВП, у нас в Україні, після всіх узятих кредитів - до 30%», - сказала Тимошенко.
«Це означає, що запас міцності у нас дуже високий і країна не влізла ні в які борги, які нам не під силу», - додала прем'єр.
Тимошенко також зазначила, що дефіцит державного бюджету України у поточному році складає 4% ВВП, тоді як у Росії - приблизно 10%, передає «Інтерфакс-Україна».
Як повідомлялося, до кінця 2007 року зовнішній держборг України впав до мінімального за останні роки рівня - 12,6% ВВП. Мінфін заявляв, що у 2008 році зовнішній держборг вдасться утримати на тому ж рівні, проте він виріс до 15% ВВП, повернувшись на рівень 2006 року.
У нинішньому році ця тенденція посилилася, оскільки ВВП країни в умовах кризи падає, а дефіцит держбюджету росте і фінансується як за рахунок зовнішніх позик, так і за рахунок випуску облігацій внутрішньої держпозики, які викупляються потім Нацбанком. Згідно з останніми домовленостями з найбільшим кредитором України у період кризи - Міжнародним валютним фондом, - весь останній транш його кредиту у розмірі $3,3 млрд піде на фінансування держбюджету-2009, дефіцит якого буде збільшений з 4% до 6% ВВП.
У результаті за перше півріччя зовнішній держборг виріс на 10,5% - до $20,485 млрд, тоді як у цілому держборг збільшився на 16,6% - до $28,683 млрд.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом