![Байден: Економіка Росії видихається](https://for-ua.com/static/images/previews/37/370973-2.jpg)
Віце-президент США Джо Байден виступив з різкою критикою на адресу Росії: її економіка «видихається», і це прирікає її на поступки Заходу.
В інтерв'ю, яке вийшло наприкінці минулого тижня в WSJ, Байден констатував, що російська економіка «видихається», чисельність населення падає, а банківський сектор не вистоїть у найближчі 15 років. Це змусить Росію піти на компроміс із Заходом з низки питань у сфері безпеки, зокрема, щодо скорочення ядерного потенціалу. Сам же Вашингтон не схильний до компромісів, дав зрозуміти віце-президент: «Дехто казав, що колишня адміністрація уклала (з Росією) оборудку стосовно Чечні в обмін на Ірак. Ми так робити не маємо наміру», пише «ДЕЛО».
Інший наслідок ослаблення Росії — втрата впливу на пострадянському просторі. «Я не думаю, що росіяни — особливо це уряд і особливо Путін — примиряться з відмовою від поняття сфер впливу, — говорить Байден. — Але я очікую, що вони усвідомлюють наше неприйняття сфер впливу». Навіть такі вірні союзники, як Білорусь, уже подають сигнали про готовність протистояти Москві. А газовий конфлікт з Україною, який Байден прямо називає шантажем, призвів до того, що проект газопроводу Nabucco почав утілюватися у життя прискореними темпами.
Заяви Байдена були зроблені по слідах його поїздки до України і Грузії, метою якої було продемонструвати: перезавантаження з Москвою не вплине на партнерські відносини з Києвом і Тбілісі. Заява Байдена різко контрастує з доброзичливими висловлюваннями президента Барака Обами, який побував на початку липня у Москві.
Коментуючи інтерв'ю, помічник президента Росії Сергій Приходько задався двома питаннями: чому критика прозвучала саме зараз і «хто визначає зовнішню політику США — президент,чи хай і поважані, але члени його команди». Економічні труднощі, нагадав Приходько, «пов'язані з наслідками безрозсудних, а інколи межуючих з авантюризмом, економічних інститутів самих США».
«І президент, і віце-президент вважають, що Росія співробітничатиме з нами не внаслідок своєї слабкості, а виходячи зі своїх національних інтересів», — спробував у суботу пом'якшити ефект від виступу Байдена прес-секретар Білого дому Роберт Гіббс.
Багато хто у США незадоволений тим, що Обама зі всіма мириться і йде на поступки — не тільки з Росією, але і з Китаєм, і з ісламським світом, говорить керівник Центру міжнародної безпеки ІМЕМО Олексій Арбатов: у світі можуть подумати, ніби адміністрація США слабка і готова відмовитися від боротьби за права людини. Байден, який раніше дав зелене світло Ізраїлю на удар по Ірану, лише взяв на себе роль виразника жорсткої політики, цього разу — щодо Росії, резюмує експерт.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом