Сьогодні в Україні відзначають День Святої Рівноапостольної великої княгині Ольги. У Вануату відзначають День дітей, а на Фіджі День Конституції. Фіджі, держава в Океанії, входить в Британську Співдружність. Фіджі – конституційна монархія. Діюча конституція прийнята в 1970 році. А ще сьогодні можна відсвяткувати день народження такого необхідного винаходу, як розчина кава Їй стукнуло 70 років.

Цього дня в 1990 році, був вперше в новітній історії офіційно піднятий національний прапор України. Синьо-жовте полотнище розмістили перед будівлею Київської міськради на Хрещатику. А поряд, як і раніше, майорів у повітрі червоно-блакитний прапор Української Радянської Соціалістичної Республіки... Дорогу ж синьо-жовтому символу суверенної держави відкрила Президія Київської міської Ради народних депутатів, яка прийняла відповідну постанову.

Ця подія по праву заслуговує особливого місця в історії, тому і отримала в 2000 році статус державного свята (так званий День національного прапора). Вона випередила майже на рік дату проголошення незалежності нашої країни (24 серпня 1991 року). Тільки 18 вересня 1991 року синьо-жовтий прапор був офіційно узаконений постановою Президії Верховної Ради. Документ свідчив: «До прийняття Конституції України дозволити в протокольних заходах використовувати синьо-жовтий прапор». При цьому, як і в Росії, цим актом не було встановлено співвідношення сторін прапора (хоча фактично використовувалася пропорція 1:2). Не дивлячись на те, що синьо-жовте полотнище не мало на той час статусу державного прапора, воно повсюдно змінило колишній Державний прапор Української РСР.


Як і в багатьох інших держав світу, кольори українського прапора не мають офіційного пояснення. Неофіційно їх трактування змінювалося з часом і залежало як від смаків сучасників, так і від політичної моди. Традиційно ж синій колір символізує безхмарне небо, а жовтий — поля пшениці.

Православні: Аркадій, Олена, Єфімія, Ольга.
Католицькі: Христина.

Цього дня:

971 Під Доростолом київський князь Святослав і візантійський імператор Іоанн Циміський уклали почесний мир на умовах військової допомоги, дотримання колишніх угод і повернення дунайських земель Візантії.

1021 На Русі освячений храм на честь благовірних князів Бориса і Гліба — перших російських святих.

1619 Митрополит Філарет, батько царя Михайла Федоровича, возведений в патріархи Всія Русі.

1901 З в'язниці міста Колумбус (шт. Огайо) за хорошу поведінку достроково був випущений Уїльям Сидні Портер. За три роки і три місяці проведені в ув'язненні Портер зумів добитися літературної популярності як майстер розповіді. Вийшовши з в'язниці, він узяв собі псевдонім О. Генрі.

1911 Американський археолог Ірам (Хайрем) Бінгхем відкрив у Перу «втрачене місто» імперії інка Мачу-Пікчу, яке служило, чи то притулком для останнього імператора, чи то укриттям для «дочок Сонця» від конкістадорів.

1917 У Києві почався I Всеукраїнський робочий з'їзд.

1928 В Індії Микола Рерих заснував «Урусваті».

1960 Біля Єрусалиму знайдені останки біблійного міста Гідеон.

1990 У СРСР відмінені введені п'ять років тому всі обмеження на продаж алкоголю.

1990 У Києві біля будівлею мерії вперше піднятий синьо-жовтий прапор.

24 липня народилися:

1686 Бенедетто Марчелло (1686-1739), італійський композитор, поет, музичний письменник, юрист, політичний діяч.

1794 Крістіан Пандер, німецький анатом, засновник ембріології.

1802 Олександр Дюма-Батько (1802-5.12.1870), французький письменник. Всесвітню славу принесли йому авантюрно-історичні романи «Трьох мушкетерів», «Граф Монте-Крісто» і ін. Літературна спадщина Дюма велика: окрім романів і п'єс ним написані спогади, нариси. «Люблю тих, хто любить мене!»

1828 Микола Гаврилович Чернишевський (1828-29.10.1889), революціонер-демократ, письменник.

1860 Альфонс Марія Муха (1860-1939), чеський художник-модерніст, один з вишуканих майстрів афіші. Особливу популярність принесли йому афіші, зроблені для Сари БЕРНАР. Він придумував дизайн прикрас і предметів меблів і став знаменитим майстром свого часу.

1912 Микола Олімпович Гриценко (1912-8.12.1979), актор («Живий труп», «Ідіот», «Анна Кареніна», «Земля Саннікова», «Сімнадцять миттєвостей весни», «Ад'ютант його превосходительства»).

1914 Григорій Шпігель, актор («Діамантова рука», «Корона Російської імперії», «Троє в човні, не рахуючи собаки»).

1942 Ірина Мірошниченко, актриса, заслужена артистка РРФСР (1976). У 1965 закінчила Школу-студію МХАТ і з цього року в трупі цього театру (1965-91). З успіхом виконувала головні ролі в спектаклях: «Три сестри» по А.П. Чехову, «Татуйована троянда» по Т. Уайлдеру і ін. В кіно з 1967 року. Знялася у фільмах: «Це солодке слово свобода» (1973), «Дядя Ваня» (1971), «Старий Новий Рік». Декілька невеликих ролей виконані Мірошниченко в яскраво-гротесковій манері («Аварія», телефільм і ін.). Виступає також як співачка.

1950 Анатолій Рудаков, актор («Знайти і знешкодити», «У пошуках капітана Гранта»).

1970 Дженніфер Лопес, американська актриса і співачка.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

586