![Для київських підлітків запровадять «комендантську годину». Знову популізм?](https://for-ua.com/static/images/previews/37/370002-2.jpg)
Київська влада готує підліткам сюрприз у вигляді «комендантської години». Таким чином Київрада планує потурбуватися про те, щоб усі неповнолітні поверталися додому до 22:00, а тим, хто доросліший, доведеться носити з собою документи. Передбачається, що крім заборони з'являтися на вулицях у сутінки, підліткам доведеться відмовитися від нічних дискотек і романтичних побачень «при місяці». «Пересування вулицями столиці дітей до 8 років без супроводу дорослих дозволятиметься до 20:00, - діляться планами чиновники, - Ті, кому 14, зможуть гуляти до 21:00, а підліткам до 17 років дозволять розслаблятися поза домом до 22:00. Ми використовували позитивний досвід європейських держав».
При цьому депутати впевнені у тому, що обмеження дозволять уберегти молодь від багатьох бід.
Тим часом фахівці сумніваються, що «комендантська година» піде на користь нашій молоді. «Діяти за принципом «малолітку у клітку» - утопія. Якщо дитину до 10-12 років можна і треба утримувати вдома ввечері, то підліток, який уже встиг скуштувати свободи і звик багато часу проводити з друзями, від подібної заборони здатен замкнутися у собі, стати нервовим і дратівливим. У сім'ях почнуться конфлікти», - вважає дитячий психолог Вікторія Ульянова.
До речі, ідея не нова - раніше президент Росії Дмитро Медведєв підписав федеральний закон, у якому йдеться про обмеження перебування неповнолітніх у громадських місцях пізно ввечері та вночі. Федеральним законом органам державної влади суб'єктів Федерації надається можливість з урахуванням місцевих традицій і особливостей визначати своїми законами заходи щодо недопущення негативної дії на фізичний, інтелектуальний, психічний, духовний і етичний розвиток дітей.
Народний депутат із ПР Вадим Колесніченко признався ForUm’y, що він вітає таку ініціативу: «Подібні заходи, дійсно, необхідні».
Він вважає, що таку норму потрібно запроваджувати у «ключових містах» країни. «Наприклад, у нас у промислових центрах страшно заходити у «спальний» район у нічний та вечірній час. А саме там підлітки отримують перші «ази», починаючи від інтимного боку життя, закінчуючи гоп-стопом», - пояснив Колесніченко.
На думку нардепа, також треба заборонити рекламу тютюну і спиртного у прайм-тайм.
А ось його колега із НУ-НС Геннадій Москаль не підтримує запровадження «комендантської години». «Це не допоможе виховати підлітків. Є українське прислів'я: «Свиня завжди знайде болото». Ось що це дає?! Навіщо молоді ходити постійно з паспортами? У нас же не військовий стан», - заявив він і додав: «Я не бачу, щоб у нас по Києву ходили такі банди малолітніх головорізів чи озброєних розбійників».
Парламентарій упевнений, що така ідея – це «дешевий популізм, коли більше нічим прославитися».
Директор Інституту філософії НАНУ, доктор філософських наук Мирослав Попович теж категорично проти такого нововведення. «Це тоталітарний спосіб вирішувати справді серйозні проблеми. Взагалі, обмежувати дітям час повинна сім'я. Якщо є якісь факти, коли підлітки збираються пізно ввечері, то місцева влада повинна з'ясовувати, хто вони, які у них сім'ї. Таких дітей потрібно тримати під контролем. Але це повинно йти не через військового типу організації», - підкреслив він.
За словами директора Інституту філософії НАНУ, сама постановка питання на перший погляд «багато чого обіцяє» - припинити діяльність «підліткових зграй». «Почати треба з наявної безпритульності. Тут, дійсно, можна застосовувати силу, тому що це вже асоціальне явище, коли діти тікають із сімей. Це питання не досліджене, і ми не знаємо його витоків і масштабів. Ми навіть не знаємо, скільки таких дітей і яку загрозу для майбутнього являють ці молодіжні угрупування. Тому тут необхідна загальнодержавна увага до цієї небезпечної проблеми», - зазначив Попович.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом