Схоже, українські депутати все-таки готові пожертвувати своїм «заслуженим» відпочинком на благо країни і народу. В усякому разі, лідер регіоналів Віктор Янукович заявив, що його фракція готова повернутися до парламенту, якщо будуть розглянуті питання підвищення прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати. Правда, БЮТ також не хоче зупинятися на досягнутому і вже зареєстрував звернення з вимогою провести позачергову сесію у вівторок, 21 липня.

Проте нардеп з БЮТ Валерій Писаренко заявив, що «поки остаточно питання про сесію не вирішене: немає обов'язкового анонса про неї у виданні ВРУ «Голосі України».

Його колега по парламенту і фракції Андрій Сенченко розповів ForUm’y, що, на його думку, навряд чи завтра депутати прийдуть на Грушевського, 5. «Судячи по тому, що не було повідомлення від фракції, думаю, що нічого не буде», - пояснив він.

Парламентарій з ПР Михайло Чечетов звернув увагу, що позачергова сесія ВРУ відбудеться тоді, коли робоча група з підготовки до другого читання законопроекту про внесення змін до держбюджету на 2009 рік щодо підвищення прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати остаточно конкретизує «числові параметри».

За його словами, після розгляду цього питання ПР готова обговорювати внесення змін до законодавства щодо виборів Президента України, а також кадрових ротацій в уряді, зокрема, відставку міністра внутрішніх справ Юрія Луценка і міністра освіти Івана Вакарчука. «Але є сенс збиратися тільки тоді, коли всі ці питання будуть остаточно узгоджені з фракцією БЮТ, оскільки приїхати, відкрити сесію і не мати результативного голосування – це безглуздо», - розповів нардеп.

Політик упевнений, що в сьогоднішній ситуації депутати повинні «закопати сокиру війни», спокійно допрацювати до президентських виборів, максимально чесно, прозоро і об'єктивно провести їх, а потім сісти за стіл переговорів і «обговорити, як жити далі». «Чим менше бруду буде вилито один на одного в період передвиборної кампанії, тим швидше політики домовляться після виборів, як разом працювати на державу», - додав Чечетов.

У свою чергу, політолог, голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко підкреслив, що напевно про проведення сесії говорити не доводиться. «До того ж, спікер заявляв, що для підготовки до проведення позачергової сесії необхідно як мінімум сім днів. І найважливіша обставина: сьогодні до Києва прибуває Джозеф Байден (віце-президент США – ред.), тому увага всіх провідних політиків країни буде прикована до цієї події. Навряд чи Тимошенко і Литвин підуть на проведення позачергової сесії для того, щоб показати Байдену весь «виворіт» української політики у вигляді блокування парламентської трибуни і конфліктів. Тому, я думаю, сесія може відбутися, але трохи пізніше і лише в тому випадку, якщо будуть певні домовленості між БЮТ і ПР», - сказав він.

Політолог вважає, що безсумнівно між БЮТ і ПР відбувається гра. «І журналісти, і експерти вже називають це новою парламентською забавою, як ПР, так і БЮТ. На мій погляд, будь-яка позачергова сесія або позачергове засідання – це украй відповідальний крок, на який можна йти за форс-мажорних обставин, як, наприклад, минулого року під час повені, щоб ухвалити рішення. Проводити такі засідання є сенс, коли є узгоджена позиція провідних парламентських сил, яка забезпечить ухвалення необхідних рішень. Якщо ж у результаті ми знову побачимо конфлікт і блокування трибуни парламенту, то тоді це не більше, ніж безглуздий і «нещадний» піар, який, на мій погляд, шкодить тільки ініціаторам таких дій», - підсумував Фесенко.

Що ж, як видно, депутати і справді ще не напрацювалися. Але чи буде на цьому тижні їхня робота продуктивною чи «як завжди» - час покаже...

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

381