Сьогодні в Іраку День революції. У Лесото День короля. В Пуерто-Ріко День Рів'єри. У Словаччині День незалежності.
У Фінляндії День демократії. В Південній Кореї День конституції.
А буддисти відзначають свято Перахера - свято на честь Зуба Будди, що відзначається тільки послідовниками
тхеравади - південної і найранішої гілки буддизму. Його проводять тільки в одному місці - на острові Шрі-Ланка, в місті Канді в храмі Далада Малігава, де зберігається ця головна реліквія буддизму. Переказ свідчить: у момент кремації земного тіла Будди, один з її учасників вихопив з похоронного багаття його зуб. Протягом восьми століть він зберігався в Індії, але в IV ст., у зв'язку з міжусобними війнами, що почалися на території Індії,, зуб вирішили відвезти в безпечне місце - на острів Шрі-Ланку, де в його честь побудували храм, тут зуб і зберігається. Свято в його честь проводиться щорічно.

17 липня ( за іншими повідомленнями 30 червня) 1907 року народився Головний командир (УПА), генерал Тарас Чупринка (Роман Шухевич). А сталося це в містечку Краковець Львівської області. Роман отримав вищу технічну освіту. Знав декілька мов, цікавився мистецтвом, грав на фортепіано, співав. У 16 років вступає в Українську військову організацію (УВО), бере активну участь у виступах проти польських окупантів. Отримав польську військову освіту. З 1929 р. член ОУН, в 1933 р. – бойовий референт краєвої Екзекутіви ОУН. Неодноразово був арештований польською владою. У 1939 р. – член військового штабу ОУН. 30.06.1941 р. на чолі Українського легіону вступає до Львова. Очолює поліцейську частину по боротьбі з радянськими партизанами на Поліссі.

Після арешту нацистами новообраного українського керівництва, організовує перехід української поліції в УПА. Двічі був арештований німецькою владою, із смертним вироком. Вчинивши втечу, Шухевич стає військовим референтом, а потім главою Провода ОУН, а з вересня 1943 р. – Головним командиром УПА. В 1944-50 рр. очолює національно-визвольну боротьбу за незалежність України багатотисячної добровольчої армії без держави. З 1946 р. – в чині генерала. Загинув 5.03.1950 р. героїчною смертю в бою, під час облави НКВД у селі Білогорща, поряд зі Львовом, у будинку місцевої вчительки, на конспіративній квартирі.

Православні: Олександра, Олексій, Анастасія, Андрій, Юхим, Марія, Марк, Михайло, Микола, Ольга, Тетяна, Федір, Федот.
Католицькі: Ядвіга, Олексій, Богдан.

Цього дня:

709 до н.е. Перший опис повного сонячного затемнення, зроблений китайцем Чу Фу.

1048 Німецький король Генріх III вигнав з Рима папу Бенедикта IX і замінив його Дамасиєм II. Більше Бенедикт у Римі не з’являвся. Своєю скандальною поведінкою Бенедикт повністю дискредитував папську владу. Чого варта тільки одна історія, коли в 1045 році він продав свій титул своєму хресному, що став папою Григорієм VI.

1505 Після потрясіння під час жахливої грози, коли він був на волосок від смерті, Мартін Лютер змінив свої плани стати юристом і став ченцем августинського монастиря в Ерфурті.

1754 У Нью-Йорку відкрився Королівський коледж. Нині це один з найбільших і найпрестижніших вузів Америки.

1785 Польський авантюрист Мориц-Август Беневський проголосив себе імператором Мадагаскару, оголосивши війну Франції.

1868 Столицю Японії перенесено з Кіото в Едо. Місто було перейменовано в Токіо, що перекладається як «східна столиця».

1907 Російсько-японська угода в Петербурзі. Угода містила в собі статті про повагу територіальної цілісності сторін, незалежності і цілісності Китаю, про розділ Манчжурії на російську (північ) і японську (південь) сфери впливу, про визнання Кореї сферою спеціальних інтересів Японії, Зовнішньої Монголії - Росії.

1933 Після завершення будівництва Дніпрогесу і ліквідації дніпровських порогів пущений перший пароплав по маршруту Київ-Херсон.

1955 Діснейленд відкрив свої двері в Анахаймі (шт. Каліфорнія). 1972 у Празі і Брно пройшли судові процеси над чехословацькими дисидентами (до 11 серпня).

1973 В Афганістані в результаті безкровного військового перевороту повалено монархію і проголошено республіку.

1986 Під час телемосту Ленінград-Бостон прозвучала фраза «У нас в СРСР сексу немає!».

1992 Після того, як словацькі депутати проголосували за вихід Словаччини зі складу Чехословаччини і створення власної суверенної держави, президент країни Гавел подав у відставку.

17 липня народилися:

1808 Єлизавета Борисівна Кульман (1808-1.12.1825), поетеса, яка з дитячих років відрізнялася вражаючою обдарованістю, перекладачка, яка володіла 14 мовами і померла у 17 років від простуди, отриманої під час чергової петербурзької повені.

1846 Микола Міклухо-Маклай (1846-14.4.1888), російський і український етнограф, мандрівник.

1849 Олена Пчілка, українська письменниця, редактор журналу «Рідний край», мати Лесі Українки.

1888 Шмуель Агнон (1888-17.2.1970), ізраїльський письменник, Нобелівський лауреат 1966 року за «глибоко оригінальне мистецтво оповідання, навіяне єврейськими народними мотивами». 1939 Кшиштоф Зануссі, польський кінорежисер («Смерть професіонала», «Рік спокійного сонця»).

1940 Олександр Ігішев, український режисер.

1945 Олексій Львович Рибников, композитор, заслужений діяч мистецтв РРФСР. Рибниковим написана музика більш ніж до 80 фільмів, у тому числі до фільмів «Острів скарбів», «Вам і не снилося», «Той самий Мюнхгаузен» і інші. Автор опер «Зірка і смерть Хоакіна Мурьєти» (рок-опера), «Юнона і Авось», мюзиклу «Пригоди Буратіно».

1957 Марія Іванівна Арбатова (Гавриліна), драматург, учасниця передачі «Я сама». Входить у «Клуб-лабораторію нової п'єси». Член професійного комітету московських драматургів. Бере активну участь у феміністському русі. Член редколегії альманаху «Теплий Стан».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1280