В Україні сьогодні День бухгалтера. В Північній Осетії свято святого Хетага. Цього дня люди з усіх кінців республіки з'їжджаються, щоб молитися, в Алагирський район, в Гай Хетага, де, за легендоюі, багато століть назад людина, що повірила в Бога, чудом врятувалася від переслідувачів. В Ірландії та Італії День Діви Марії. В Уругваї День перемоги на Чемпіонаті світу з футболу.
16 липня 1990 Україна прийняла Декларацію про державний суверенітет. Вона була схвалена 355 голосами з 385 зареєстрованих того дня депутатів. «Проти» проголосувало лише четверо. Декларація була проголошенням намірів. Справжній суверенітет можна було отримати, приймаючи закони, що реалізовували її вимоги. Союзний центр мав намір перешкодити цьому, щоб відстояти своє власне існування. М. Горбачов розвернув підготовку до прийняття нової союзної угоди. Положення декларацій, прийнятих Росією і національними республіками, суперечили союзній угоді 1922 року. Це означало, що Радянський Союз втратив свою легітимність.
В грудні 1990 року відбувся з'їзд народних депутатів СРСР, він схвалив проведення референдуму з питання збереження єдності радянської федерації в запропонованому «союзниками» формулюванні.
Положення врятував голова Верховної Ради України Л.Кравчук. Український парламент синхронно із загальносоюзним референдумом здійснював своєю владою республіканське опитування. З'явившись на виборчі дільниці, щоб відповісти на хитро поставлене питання, громадяни діставали можливість відповісти і на інше питання: «Чи згодні Ви з тим, що Україна повинна бути у складі Союзу радянських суверенних держав на підставі Декларації про державний суверенітет України?»
Відповіді на референдумі і опитуванні виявилися в однаковій мірі позитивними, хоча питання були протилежні за значенням. Українські парламентарії заручилися народною підтримкою, прийнятої ними 16 липня 1990 року, Декларації про державний суверенітет.
Далі путч, Акт про незалежність і підтвердження його на грудневому референдумі. Через тиждень після українського референдуму Президент РРФСР Б.Єльцин, Президент України Л.Кравчук і голова Верховної Ради Білорусі С.Шушкевич під Мінськом, у Біловезькій Пущі, заявили, що СРСР як суб'єкт міжнародного права припиняє існування.
Православні: Олександр, Анатолій, Василь, Демид, Іван, Костянтин, Марк, Пилип.
Католицькі: Марія, Венедикт, Євстафій.
Цього дня:
1054 Невдачею завершилися в Константинополі переговори між Римом і Константинополем про сфери впливу в Південній Італії і у ряді теологічних питань. Посланець папи римського Льва IX кардинал Гумберт поклав на вівтар собору св. Софії папську буллу з анафемою на адресу Константинопольського патріарха Михайла Керуларія. Патріарх, у свою чергу, прокляв посланця і всіх членів його делегації. Християнська церква розділилася на дві гілки: католицьку і православну.
1439 В Англії заборонені поцілунки. Причина - епідемія чуми.
1661 Перші європейські банкноти випущено Стокгольмським банком.
1675 В Боровську страчували 14 в'язнів за прихильність "старої віри". В їх числі черниця Іустина. Бояриню Морозову і княгиню Урусову перевели в земляну в'язницю.
1748 Вчений М. Ломоносов сформулював закон збереження ваги матерії і руху.
1790 Округ Колумбія, що не входить в юрисдикцію жодного штату, визначений як місцерозташування уряду США.
1795 Катерина II заснувала Волинську губернію.
1844 Вдова О.С. Пушкіна Наталія Пушкіна повторно вийшла заміж (за генерала П. Ланського).
1951 Опублікована повість Дж. Селінджера «Над прірвою в житі».
1968 Керівники СРСР, Східної Німеччини, Угорщини, Польщі і Болгарії заявили про неприйнятність реформ, що проводяться в Чехословаччині.
2002 В Нью-Йорку обнародувані проекти будівництва нових споруд на місці зруйнованого Всесвітнього торгового центру. Всього представлено шість таких проектів.
2002 За рішенням апеляційного суду позбавлено ліцензії найбільшу незалежну телекомпанію України «1+1».
16 липня народилися:
1194 Клара Ассізкая (1194 - 1253), свята, черниця, засновниця ордена кларісс.
1723 Джошуа Рейнольдс (1723-23.2.1792), англійський художник-портретист ("Амур розв'язує пояс Венери", "Три грації") і теоретик мистецтва.
1895 Марк Рейзен (15.07(3.07).1895-1992), знаменитий бас, легендарне ім'я в російській опері. Мефістофель, Борис Годунов, Іван Сусанін, Гремін, Досіфей, Іван Грозний, Кочубей...
1902 Олександр Лурія, російський психолог, засновник нейропсихології.
1921 Гі Лярош (1921-17.2.1987), французький кутюр’є.
1953 Мікки Рурк (1953), американський кіноактор, колишній боксер. Перш ніж стати кінозіркою, перепробував себе на безлічі робіт, включаючи тренера бійцівських собак і вишибалою в барі для трансвеститів. Часто вказують, що Рурк народився у вересні, а рік народження 1950-й або 1956-й.
1953 Павло Глоба, російський астролог.
1953 Ігор Доценко, музикант, ударник групи «ДДТ».
1968 Леонід Агутін, естрадний співак.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом