Зміни в закон про вибори Президента України вносяться з метою недопущення «спотворення результатів волевиявлення громадян». Про це заявив перший заступник голови Верховної Ради Олександр Лавринович під час засідання круглого столу на тему: «За прозорі і чесні президентські вибори без брудних технологій і фальсифікацій».
Він виразив здивування з приводу критики на адресу законопроекту. За словами Лавриновича, по суті, в документі немає якихось нововведень, що стосуються формування виборчих комісій, а також щодо чисельності виборців на виборчих дільницях.
Також, сказав він, «жодної нової норми не пропонували» в питанні оскарження рішень у судах, - повідомляє «УНІАН».
За його словами, в законопроекті тільки узгоджено із законодавством питання про те, що Вищий адміністративний суд приймає рішення як перша і остання інстанція щодо результатів виборів. А решта всіх питань може вирішуватися в апеляційних судах.
Лавринович підкреслив, що головне завдання цього закону - «мінімізувати можливість спотворення волі громадян».
За його словами, головне, що закон повинен бути «переконливим з погляду того, що ніхто не зможе працювати над тим, щоб вибори або взагалі не відбулися, або щоб були спотворені результати волевиявлення громадян».
Він переконаний, що ця мета буде досягнута, «навіть якщо хтось вирішить, що якщо його не обирають, значить, вибори не правильні».
Як повідомляв ForUm, 1 липня ВР прийняла в першому читанні законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо виборів Президента України».
Законопроектом, зокрема, передбачається змінити порядок формування окружних і дільничних виборчих комісій, зменшити терміни виборчого процесу з 120 до 90 днів, удосконалити порядок оскарження рішень суб'єктів виборчого процесу.
Також пропонується ліквідувати інститут відкріпних посвідчень і підписних листів на підтримку кандидата на посаду Президента України.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом