З 22 по 23 червня у Женеві (Швейцарія) проходить щорічна, десята ювілейна, зустріч Глобального партнерства за Безпеку Дорожнього Руху (GRSP). Україну на заході представляє делегація Міжнародного Фонду «Єдиний світ», головою правління якого є Едуард Прутник і Всеукраїнська громадська організація «Асоціація безпеки дорожнього руху».

Global Road Safety Partnership (GRSP) – це проект Міжнародної Федерації Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, створений Світовим банком у лютому 1999 року.

 
 

Метою GRSP є сприяння об'єднанню держав, державних органів, приватного сектора, громадських організацій і громадськості з метою розв’язання проблем безпеки дорожнього руху в країнах з економікою, що розвивається.

У рамках зустрічі українська делегація планує провести низку переговорів з представниками міжнародних організацій, які займаються безпекою на дорогах в Європі та світі.

 

Зокрема, заплановані зустрічі з керівником транспортного відділу Європейської Економічної комісії ООН Євою Мольнер, генеральним директором Міжнародної Федерації Доріг Сибіль Рупхерт, директором Департаменту запобігання насильству, травматизму і непрацездатності ВООЗ Етьєном Крюгом. А також з представниками Світового банку, польськими парламентаріями і урядовою делегацією із В'єтнаму.

 
 

Ці переговори спрямовані на привертання уваги міжнародних експертів в області дорожнього руху до проблеми дорожньої безпеки в Україні, налагодженню процесу обміну досвідом, а також знайомство з планами проектів з безпеки дорожнього руху, які наразі готуються в Україні.

Як розповів ForUm’y Президент Всеукраїнської громадської організації «Асоціація безпеки дорожнього руху» Михайло Берлін, на такому заході Україна вперше.

«Ми знайомимося з міжнародними авторитетними організаціями, які займаються цією проблемою в Європі та у світі, з їхнім досвідом і хочемо, щоб і вони нас узнали і побачили, що Україна вже сьогодні стає активною у цьому плані», - зокрема, сказав він.

Берлін зазначив, що на сьогоднішній день українські дороги далекі від досконалості. Як і в усьому світі, у нас також є «чорні точки» - місця потенційної концентрації умов для ДТП, проте найбільший коефіцієнт концентрації припадає якраз на Україну.

«Ми хочемо створити громадський аудит, привернути увагу всієї країни до вивчення ситуації у «чорних точках». Для цього треба залучати більше людей, спеціально їх навчити, поставивши відповідні завдання», - поділився планами Берлін.

Довідка: за статистикою, на 2008 рік в Україні середній показник соціального ризику в Україні – 154 людини. Найвищий показник зафіксований у Севастополі – 292 людини. У Донецьку – 262, в Одесі – 190.

Показник соціального ризику – це кількість людей, травмованих або загиблих у ДТП в співвідношенні до 100 000 населення.

З Берліном згоден харківський представник Товариства учасників руху, віце-президент ВТ «ТУР» Олександр Заліван, який розповів про спільний проект «Народний аудит – безпека дорожнього руху».

«За допомогою міжнародних експертів ми плануємо у кожному населеному пункті при органах влади створювати громадські групи активістів, які займатимуться аналізом ситуації на дорогах у своїй місцевості, а потім пропонуватимуть місцевим органам влади рішення», - зазначив він.

Заліван уточнив, що у міжнародному масштабі цей проект має назву «Аудит безпеки дорожнього руху». Завдяки йому країнам Європи вдалося у 5-6 разів скоротити травматизм і при цьому у 10 разів скоротити загибель дітей. Він навів як приклад Естонію, де за останні 10 років кількість машин збільшилася на 245%, а травматизм знизився на 100%.

У той же час присутня на зустрічі генеральний директор Міжнародної Федерації Доріг Сибіль Рупхерт зазначила, що на сьогоднішній день говорити про безпечну інфраструктуру в Україні поки не доводиться.

 

«Я була в Україні, бачила ваші дороги і можу сказати, що, на жаль, водії не мають належного досвіду водіння, і навіть якщо ми зробимо дороги сучасними і безпечними, вони не зможуть нормально управляти своїм транспортом на цих дорогах», - зокрема, сказала вона і додала: «Дуже багато доріг в Україні характерні відсутністю гідних тротуарів для пішоходів, перехресть, світлофорів, багато перехресть побудовано під неправильним кутом».

Рупхерт розповіла, щостосовно України у Міжнародної Федерації Доріг у планах - підтримка і адаптація українських доріг.

«В умовах економічної кризи, поки у вас не буде чітких планів, здатних переконати інвесторів, жодна інвестиція не заходитиме в країну. Але я більш ніж упевнена, що багато європейських інвестиційних фондів увійдуть в Україну і будуть націлені на інфраструктуру», - підсумувала вона.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

443