Україні слід зосередитися на перспективах вступу до Європейського Союзу, що дозволить розвинути її економіку, а питаннями членства в НАТО займатися після проведення результативного референдуму, - вважає адмірал ВМС США у відставці Джеймс Лайонс. Про це він сказав у Києві під час «круглого столу», присвяченого альтернативним варіантам для України у сфері забезпечення безпеки.
Лайонс підкреслив, що членство в НАТО має на увазі певні зобов'язання країн, що заявили про бажання вступити до альянсу. За його словами, не останньою з цих вимог є модернізація збройних сил.
Адмірал задався питанням: хто платитиме за модернізацію збройних сил? «Для США буде великою складністю виділяти кошти для підтримки нового члена НАТО», - сказав він, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
Лайонс нагадав, що зараз США і весь альянс більше опікаються питаннями проведення операцій в Афганістані.
«Вартість членства України в НАТО для України зараз не є пріоритетом. Пріоритетом для України було б входження в Європейський Союз і те економічне зростання, яке має на увазі», - зазначив адмірал.
Він нагадав, що численні дослідження громадської думки підтверджують небажання більшості українців бачити свою країну в альянсі.
«Якщо коли-небудь у результаті референдуму населення України вирішить, що воно хоче вступити в НАТО, то тоді НАТО повинно бути готове вчасно реагувати на таку ситуацію», - сказав Лайонс.
Адмірал підкреслив, що він не є опонентом вступу України в НАТО, проте вважає, що це справа народу тієї країни, яка хоче вступити до альянсу.
За його словами, Україні можна вибрати модель співпраці з альянсом за типом співпраці Швеції, Фінляндії, Австрії, Ірландії. Лайонс розповів, що ці країни отримують допомогу і від ЄС, і від НАТО, оскільки співпраця у них відбувається у формі асоціації.
Адмірал Лайонс був головнокомандуючим Тихоокеанським флотом США, головним військовим посланником США в ООН, заступником начальника штабу ВМС, де він був головним радником Об'єднаного комітету начальників штабів.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом