Міжнародний день пам'ятників і історичних місць. Встановлений у 1983 р. Асамблеєю Міжнародної Ради з питань охорони пам'ятників і визначних місць (ІКОМОС) при ЮНЕСКО. В Зімбабве День незалежності. В Росії День військової слави, встановлений на згадку про Льодове побоїще. 763 роки тому князь Олександр Невський отримав перемогу над німецькими лицарями на Чудському озері.

Україна також відзначає День пам'ятників історії і культури. 23 серпня 1999 року Президент України Леонід Кучма ухвалив у підтримку ініціативи вчених, архітекторів, реставраторів, працівників державних органів охорони пам'ятників історії і культури встановити в Україні День пам'ятників історії і культури. Його щорічно відзначають 18 квітня - в Міжнародний день пам'ятників і історичних місць.

Цього дня Ватикан, але в різні роки, ухвалив два важливі рішення: в 1870 році I Ватиканський собор прийняв догмат про непогрішність папи Римського, а в 1909 році Ватикан канонізував Жанну д’Арк.

В січні 1431 року в Руані почався процес над Жанною Д’Арк. Інквізиція висунула 12 статей звинувачення. Процес, сповнений каверзних питань і пасток, в які за задумом інквізиторів повинна була попастися Жанна, продовжувався декілька місяців. Нарешті 29 травня 1431 року судді винесли остаточне рішення про те, що підсудна передається в руки світської влади. Її засудили до спалювання на багатті. Жанні у той час був всього лише 21 рік. 30 травня 1431 року вирок привели у виконання. Дощечка на стовпі, до якого прив'язали дівчину, свідчила: «Жанна, яка називає себе Дівою, віровідступниця, відьма, окаянна богохульниця, кровопивець, прислужник сатани, розкольник і єретичка». Страта проводилася при великому збігу народу, ешафот оточили шеренги англійських солдатів. Через 25 років після загибелі Жанна Д’Арк була реабілітована і визнана національною героїнею, а в XX столітті католицька церква проголосила її святою. Проте чутки про те, що насправді Жанна Д’Арк не померла на багатті, а врятувалася, почали ходити в народі зразу ж після страти.

За народним календарем: Федул Вітреник. Прийшов Федул - тепляк подув. До цього дня, згідно з народними прикметами, ще цілком вірогідні морози. Але надалі влада зими вже загублена на довгий час. Цей день буває або сонячним або дощовим.

Православні: Марк, Платон, Самсон, Семен, Федора.

Католицькі: Роберт, Рудольф, Стефан.

Цього дня:

1669 Великий Могол наказав зрівняти із землею всі храми індуїстів.

1763 Під тиском російської імператриці Катерини II Священний Синод позбавив митрополита Арсенія його рангу і заслав у монастир.

1791 Англійський парламент відмовився забороняти рабство в африканських колоніях.

1846 Американець Р. Хаусс запатентував телеграфний апарат.

1853 Пущена в дію перша в Азії залізниця (Бомбей-Танна, 36км).

1881 Відкрився Природно-історичний музей в Південному Кенсингтоні, Лондон, Великобританія.

1902 Данія стала першою країною, в якій відбитки пальців почали використовуватися для встановлення особи злочинців.

1923 Засновано спортивне товариство «Динамо».

1927 Ленінградський комітет у справах винаходів запатентував прилад штучного дихання.

1927 Відкрився IV з'їзд Рад СРСР.

1928 Максим Горький у «Правді» назвав джаз «музикою товстих».

1936 Відкрилася перша виставка архітектури Радянської України.

1946 У зв'язку з утворенням ООН у Женеві оголошено про розпуск Ліги Націй.

1949 В Дубліні проголошена Республіка Ірландія.

1953 В Англії здійснив перший комерційний політ перший у світі турбогвинтовий літак.

1961 В Києві відбулася демонстрація віруючих проти закриття Андріївської церкви.

1967 Відкрита регулярна авіалінія Москва - Токіо.

1967 Завершено будівництво штучного Красноярського моря.

1968 Старий Лондонський міст продано американській компанії, яка переправила його з Британії до Арізони, де він був знову споруджений.

2000 В.Путін висловився проти створення США національної системи «ПРО».

2001 Михайло Горбачов отримав премію від США «За глобальне взаєморозуміння» у розмірі $10 тисяч.

18 квітня народилися:

1816 Луї де Вільморен, французький генетик, основоположник наукової селекції цукрового буряка.

1817 Джордж Льюїс, англійський філософ, драматург, актор («Життя і праці Гете», «Психологія загального життя», «Вивчення життя тварин»).

1819 Франц фон Зуппе, австрійський композитор і диригент («Веселі студенти», «Легка кавалерія», «Боккаччо»).

1848 Олександра Яківна Єфименко (Старовська)(1848-1918), російський і український історик, етнограф. Перша в Росії жінка - почесний доктор російської історії (1910).

1881 Макс Вебер, американський художник-абстракціоніст («Китайський ресторан», «Герань»).

1882 Леопольд Стоковський (1882-13.9.1977), американський диригент, засновник Американського симфонічного оркестру, видатний новатор, з ентузіазмом пропагував сучасну музику, був палким популяризатором і вніс зміни в розсадження оркестру. Співпрацював з компанією “Белл Телефон” в ранніх експериментах по стереозапису в середині 30-х. Був головним соратником Уолта Діснея в розробці і розвитку технології панорамного оптико-звукового запису “Фантасаунд”, вперше використаної в мультфільмі “Фантазія” (Fantasia, 1940).

1930 Олександр Янов, історик і політолог, який покинув країну, але постійно приїжджає до неї. Професор політичних наук у Нью-Йоркському університеті. Автор книги «Російська ідея і 2000-й рік». В російській історії Янов бачить чергу реформ і контрреформ, що змінювали одна одну, при збереженні протягом багатьох сторіч однієї і тієї ж політичної системи – автократії.

1937 Світлана Володимирівна Немоляєва, актриса («Гараж», «Службовий роман», «Небеса обітовані»).

1940 Джозеф Голдстайн, американський генетик, Нобелівський лауреат.

1946 Георг Кехлер, німецький імунолог. Нобелівський лауреат 1984 року в області фізіології і медицини, за розвиток техніки створення моноклональних антитіл.

1947 Джеймс Вудс, американський актор («Казино», «Сальвадор», «Допінг», «Фахівець»).

1955 Майк Науменко (1955-27.8.1991), лідер групи «Зоопарк».

1966 Ірина Феофанова, актриса («Комедія про Лісистрату», «Операція Кооперація»).

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

907