Різкі заяви російської сторони викликані емоціями і помилковими враженнями від підписання в Брюсселі сумісної декларації України і ЄС щодо модернізації української газотранспортної системи, - вважає глава комітету Верховної Ради з питань ПЕК, лідер фракції «Наша Україна - Народна самооборона» Микола Мартиненко.

Так Мартиненко прокоментував заяви російських високопосадовців про можливий перегляд українсько-російських газових контрактів, - повідомляє прес-служба Комітету Верховної Ради з питань ПЕК у вівторок.

По-перше, зазначив він, газові контракти між НАК «Нафтогаз України» і РАО «Газпром» є двосторонніми документами і не можуть переглядатися в односторонньому порядку, - повідомив «Інтерфакс-Україна».

«По-друге, зрозуміло, що модернізація української ГТС - і в першу чергу її розширення - не може відбуватися без участі Росії. І прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, і Президент Віктор Ющенко відмітили необхідність залучення російської сторони до цього процесу», - зазначив Мартиненко.

На його думку, для всіх серйозних політиків і експертів є очевидним, що успіх цього масштабного проекту може бути досягнутий тільки сумісними діями в трикутнику «Росія-Ураїна-ЄС», тобто «постачальгик-транзитер-споживач».

«І в економічному плані це буде вигідно для всіх трьох сторін. Тому емоції, продемонстровані російською стороною, мають швидше політичну основу», - підкреслив глава профільного парламентського комітету.

«Навіть якщо уявити, що Росія реалізує всі обхідні газопроводи, то Україна все одно залишиться великим транзитером, і здійснюватиме модернізацію своєї ГТС», - переконаний він.

«Адже така модернізація - один з пріоритетів для енергетичної безпеки України. Більш того, вона відповідає інтересам і країн ЄС, які потребують російського газу, і самої Росії, яка зацікавлена в безперебійних постачаннях свого газу європейським споживачам», - зазначив Мартиненко.

Глава комітету ВР з питань ПЕК нагадав, що схожі емоції вирували зовсім недавно, коли Україна і Росія визначали параметри газових контрактів.

«Лише тоді, коли політичні чинники були відкинуті, ми прийшли до консенсусу, до раціональних, економічно взаємоприйнятних цін на газ. Упевнений, що і цього разу пристрасті стихнуть, і ми з російськими партнерами від емоцій повернемося до нормальної співпраці», - зазначив Мартиненко.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

483