![СБУ не вірить , що Черновецький віддасть їх під заставу](https://for-ua.com/static/images/previews/34/348044-2.jpg)
У СБУ впевнені, що їхні будівлі не підуть як застава за кредитами КМДА. Про це в інтерв'ю кореспондентові ForUm’у заявила керівник прес-служби СБУ Марина Остапенко.
«Я думаю, що такого не станеться, усі будівлі СБУ є власністю Служби безпеки і Кабінету міністрів», - сказала вона.
Остапенко підкреслила, що будівля СБУ на Володимирській, 33, приміщення на Малопідвальній і госпіталь знаходяться у власності української держави, а «київській комуналці» належить тільки СБУшна їдальня.
«На сьогоднішній день у комунальній власності Києва із службових будівель СБУ знаходиться тільки приміщення, де розташована наша їдальня», - зазначила Остапенко.
МЗС України, чия будівля також потрапила «під роздачу», наразі коментувати цю інформацію відмовилося.
Як раніше повідомляв ForUm, Київрада звернулася до Нацбанку з проханням виділити рефінансування тому банку, який погодиться надати столиці кредит у розмірі 1,2 мільярда гривень. Вказана сума буде направлена на оплату боргів комунального підприємства «Київенерго» перед НАК «Нафтогаз України». За таке рішення проголосували 92 київських депутати на екстрено скликаному засіданні міськради.
Одночасно Київрада створила список комунальних підприємств, які можуть бути віддані в заставу. У попередній список об'єктів, який був розданий учора депутатам Київради, потрапили найбільші театри столиці: Опери і балету ім. Т. Р. Шевченка, драматичний ім. І. Франка, а також Національний будинок органної і камерної музики.
Крім того, до групи ризику піти за борги потрапили приміщення МЗС, Мінфіну, Генпрокуратури і СБУ.
Як заставу за кредитом КМДА передасть банку об'єкти, що знаходяться у комунальній власності, серед яких - будівлі театрів, міністерств. «Це орієнтовний перелік будівель, який підлягає ще експертній оцінці. Тобто це не говорить, що весь цей список буде відданий під заставу», — запевняє депутат Київради від БЮТ Тетяна Меліхова. Оцінку і рішення щодо цих об'єктів буде винесено спеціальною комісією після того, як буде досягнута домовленість з Нацбанком.
Як пояснює перший заступник голови Київської міськадміністрації Анатолій Голубченко, під заставу комунального майна кредит залучатиметься у вітчизняного банку. Як стало відомо виданню, найімовірніше кредитором муніципалітету виступить банк «Хрещатик», у якому місто володіє 23,7%. За розрахунками Голубченка, ставка за кредитом коливатиметься у межах 10-16%.
Як додала Меліхова, кредит у 1,2 мільярда гривень видаватиметься терміном на 2010-2011 роки з правом подальшої пролонгації. Після того як домовленість з банком буде досягнута, бюджет міста на 2009 рік буде змінений.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом