У рамках святкування 370-ліття з дня народження Івана Мазепи Президент України Віктор Ющенко на Київщині, у селі Мазепінці Білоцерківського району взяв участь у молебні, який провів Патріарх Української Православної церкви Філарет, і поклав квіти до пам'ятника видатному українському гетьманові. Про це ForUm’у повідомили у прес-службі Глави держави.
«Не одне сторіччя ім'я Мазепи стирали з пам'яті народної... Імперія робила це з однією метою - знищити саму ідею незалежності України, перетворити її на підвладну територію без минулого і майбутнього. Але ми не піддалися, ми вистояли, ми перемогли», - сказав Президент.
Він нагадав, що Іван Мазепа більше двох десятиліть був гетьманом України. «Це були особливі роки - роки відродження з Руїни, роки підйому національного і державного життя України», - переконаний Ющенко. При цьому він нагадав про розквіт української архітектури, освіти, церкви завдяки підтримці гетьмана.
Президент особливо виокремив зусилля гетьмана Мазепи щодо створення з козацької старшини нової, державної еліти і перетворення українського козацтва у могутнє регулярне військо. «У 1704 році Івану Мазепі вдалося об'єднати правобережну і лівобережну частини України в єдину державу... Україна оживала як країна європейської культури і традиції», - нагадав Ющенко, додавши, що мрією гетьмана була самостійна Українська держава, яку поважають у Європі.
«Іван Мазепа - не зрадник. Іван Мазепа - захисник рідної землі. Іван Мазепа повстав заради України і рідної землі... Пора остаточно розвіяти брехливі міфи нібито зради Івана Мазепи», - сказав Ющенко, підкресливши, що упродовж сторіч його патріотичний вчинок надихав українських патріотів на боротьбу за незалежність України.
Кажучи про важливість відновлення історичної правди про гетьмана Мазепу, Ющенко нагадав, що ще на зорі незалежності України у Мазепінцях був встановлений перший пам'ятник видатному землякові, а два роки тому у селі побудували дерев'яну козацьку церкву Святого Миколи Чудотворця. Також у Батурині був встановлений ще один пам'ятник Мазепі, створено музей гетьмана та інші споруди, пов'язані з його військовою діяльністю. «Найбільшим визнанням праведності гетьмана Мазепи стала незалежна Українська держава», - підкреслив Президент.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом