Новий пленарний тиждень в українському парламенті почався з чергового «грандіозного» законопроекту. Цього разу «порадував» народний депутат- «нашоукраїнець» Анатолій Матвієнко – він придумав створити місцеву поліцію, яка координує свої дії з МВС, а «їсть» із місцевих бюджетів.

Згідно з ідеєю законопроекту «Про місцеву поліцію», місцевим властям дозволять створювати власні збройні формування для захисту правопорядку на території сіл, селищ або міст. У структурі місцевої поліції можуть бути служби дільничних інспекторів, сприяння органам автомобільної інспекції, патрульно-постова служба, сприяння службі МВС у справах неповнолітніх. Співробітники місцевої поліції мають право конвоювання і затримання правопорушників, при цьому їхні дії координуються із МВС.

За твердженням автора законопроекту, така ініціатива дозволить зменшити навантаження співробітників міліції й ефективніше боротися зі злочинністю.

«У МВС не вистачає коштів для фінансування відомства. Деякі функції МВС перейдуть місцевій поліції. Чим більше буде органів, здатних стежити за правопорядком на конкретній території, тим краще», – заявив нардеп.

До речі, МВС зовсім не проти цієї ідеї. Щоправда, парламентський комітет з питань забезпечення правоохоронної діяльності має намір перешкодити ухваленню документа, щоб не дозволити місцевим властям мати власні службу безпеки і прокуратуру.

Народний депутат із фракції Партії регіонів, член комітету з питань правосуддя Вадим Колесніченко в інтерв'ю кореспондентові ForUm’у назвав цей законопроект «конфліктом мозку і тіла».

«Сьогодні ці дії свідчать про те, що рука ліва не знає, що робить рука права. В умовах нинішньої регіоналізації влади, що є об'єктивним з погляду економіки, створення подібного роду місцевої поліції, яка фінансується з місцевого бюджету, має на увазі, що регіоналізація перетвориться на сепаратизм, який забезпечуватиметься збройними силами і відданими їм військовими підрозділами», - сказав він.

На думку Колесніченка, набагато простіше було б довести до кінця вже існуючий закон «Про місцеву міліцію».

«А то виходить, як у Петра Першого: говорити треба по неписанному, щоб дурість кожного було видно», - підсумував парламентарій.

У свою чергу, «народний самооборонець» Геннадій Москаль, коментуючи інформацію про новий законопроект, здивувався: «навіщо потрібна кишенькова міліція для кожного мера».

«Ще з Радянського Союзу вироблена чітка система від МВС до дільничного, навіщо придумувати щось ще? Навіщо це потрібно, я не можу зрозуміти, що воно дає? Кишенькова міліція у кожного мера. Може, тоді ще свій власний суд зробити при кожній мерії?», - здивувався політик.

Крім того, нардеп поцікавився, «якщо народ у нас останнім часом постійно помиляється на виборах,і мер виявиться раніше судимим, тоді це що буде – організоване збройне формування?»

«Що, міліція сьогодні не справляється з поставленими функціями? І хіба в умовах кризи місцеві ради мають фінансування? За що утримуватиметься ця поліція, якщо більшість міст дотаційні, які самі не заробляють, а тільки вилучають із Києва?», - дивувався Москаль.

І лише парламентарій із БЮТ Андрій Сенченко спокійно сприйняв новину про можливі «зміни» у муніципальній міліції.

«Це звичайні речі, і я думаю, що це питання стосується не якоїсь оперативно-розшукової діяльності і якихось силових заходів, а лише охорони громадського порядку. Це додаткові сили, які займатимуться вузькою «спеціалізацією», аби тільки у місцевих властей гроші з'явилися на це», - резюмував він.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

522