Арешт екс-судді Львівського апеляційного адміністративного суду Ігоря Зварича – результат політичних домовленостей. Про це в інтерв'ю кореспондентові ForUm’у заявив народний депутат з фракції Партії регіонів, член комітету ВР з питань правосуддя Вадим Колесніченко.
«Зараз Зварича утримують під вартою, щоб зменшити вірогідність його смерті, оскільки його арешт - це результат роботи не спецслужб, а політичних домовленостей: кого він повинен здати і які в нього за це будуть преференції і пільги під час утримання під вартою», - сказав політик.
«Якщо взяти до уваги раптове залишення Звариичем лікарні, яка була під спостереженням, зокрема, його палата і він сам, все стає просто і навіть смішно. У момент голосування за дозвіл на його арешт, Зварич якимсь чином зникає, і сьогодні до цих пір ніхто не знає, як це відбулося. Тих, хто дав команду тимчасово зняти спостереження, не знайшли. Тому, підкреслюю, просто відбулися домовленості», - додав нардеп.
Колесніченко назвав справу Зварича «черговим підсумком боротьби президентської і прем'єрської команд».
«Зварича і його команду відстежували ще за півроку до початку скандалу. Усім відомо, що судова система у нас корумпована і вимагає зміни, а Закон «Про судову реформу» вже другий рік блокується Верховною Радою і насамперед блоком Юлії Тимошенко», - зазначив нардеп.
Парламентарій нагадав, що влітку минулого року за декілька днів до початку парламентських канікул фракція БЮТ заблокувала трибуну ВРУ тому, що «хотіла не допустити голосування в другому читанні закону «Про судову реформу».
«Це було зроблено з однієї простої причини. Тимошенко готується до президентської кампанії і розраховує виграти її силами Верховного Суду, як це вже було з Президентом Ющенком. Онопенко (голова Верховного Суду України – ред.) яскравий прихильник блоку Юлії Тимошенко і не приховує цього», - підкреслив Колесніченко.
На запитання, які можливі заходи покарання будуть вибрані для колишнього судді Зварича, політик пояснив, що «в принципі, це не суттєво».
«Для правосуддя важливо було виявити Зварича і притягти до відповідальності, щоб для інших це стало уроком. Але уроком воно не стане, тому що в першу чергу будуть зафіксовані ті 10 суддів Львівського суду, які разом з ним працювали в цій схемі, а якихось вищестоящих чиновників його свідчення не дадуть можливості притягти до кримінальної відповідальності – це буде або наговір, або привід для політичного скандалу», - підсумував нардеп.
Як раніше повідомляв ForUm, у понеділок у Львові близько 21.00 на горищі одного з житлових будинків співробітники Служби безпеки України затримали екс-суддю Львівського апеляційного адміністративного суду Ігоря Зварича і у вівторок вранці під конвоєм доставили до Києва, де він зараз знаходиться під вартою в слідчому ізоляторі тимчасового утримання. Про це повідомила прес-секретар СБУ Марина Остапенко.
«Ігоря Зварича було затримано на горищі, де він переховувався від співробітників спецпідрозділу СБУ «Альфа», - сказала вона.
Остапенко також повідомила, що співробітники СБУ передали Зварича слідчим Генеральної прокуратури, які розслідують кримінальну справу проти нього.
Як повідомило джерело в правоохоронних органах, під час затримання була використана пожежна машина. Суддю затримали на даху його власного будинку. На момент затримання в будинку знаходилися дружина і теща.
Нагадаємо, Генпрокуратура порушила кримінальну справу відносно судді Зварича 3 грудня 2008 року за підозрою в отриманні хабара у розмірі $100 тис. Наступного дня у Зварича і семи інших суддів вказаного суду були проведені обшуки в службових кабінетах і квартирах. У самого Зварича вдома знайшли $1 млн. і більше 300 тис. грн.
Після обшуку суддя потрапив до лікарні і знаходився там декілька днів, після чого покинув лікарню і сховався в невідомому напрямі.
12 грудня Зварича було звільнено з посади голови суду, а 15 грудня оголошено в розшук.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом