Міжнародний валютний фонд не повертав Україні спільне звернення Президента України Віктора Ющенка, прем'єр-міністра Юлії Тимошенко і голови Національного банку України Володимира Стельмаха, а лише поставив додаткові питання. Про це заявив народний депутат від Блоку Юлії Тимошенко Сергій Терьохін в інтерв'ю радіостанції «Свобода».
За словами Терьохіна, «лист трьох» не дав відповідей на всі питання, які хотів почути МВФ. Це, перш за все, стосується питань, пов'язаних з дефіцитом держбюджету і шляхів його фінансування, зазначив він, повідомляє «УНІАН».
«Не було відправлено листа назад. Але були поставлені додаткові питання. МВФ турбує порядок фінансування дефіциту бюджету, розмір дефіциту бюджету», - сказав Терьохін.
«Ті виплати, які йдуть за соціальними статтями, на думку фахівців Фонду, не є справедливими. Йдеться про пенсії депутатів, президентів, суддів, прокурорів... Але ті питання, які були поставлені, набагато коротші, ніж вони були перед ухваленням рішення про надання Україні кредиту stand-by», – зауважив народний депутат.
Як повідомляв ForUm, Міжнародний валютний фонд 5 листопада 2008 року схвалив рішення про виділення Україні стабілізаційного кредиту в об'ємі 16,43 млрд. доларів США для зміцнення довіри у фінансовому секторі та допомоги економіці країни, яка потерпіла від світової фінансової кризи.
У листопаді 2008 року Україна отримала перший транш кредиту у розмірі 4,5 млрд. доларів.
У січні 2009 року в Україні працювала місія МВФ, яка повинна була ухвалити рішення про надання або ненадання Україні другого траншу.
9 лютого керівник місії МВФ Джейла Пазарбазіоглу повідомила, що МВФ планує упродовж найближчих тижнів повернутися до перегляду угоди stand-by між МВФ і Україною і, відповідно, до питання про надання другого траншу кредиту.
3 березня Україна надіслала МВФ офіційний лист про наміри подальшої співпраці з Фондом, яка є узгодженою позицією української влади, за підписами Ющенка, Тимошенко і Стельмаха.
7 березня тижневик «Дзеркало тижня» (№8(736) від 7-13 березня) опублікував інформацію про те, що спільне звернення Президента України, прем'єр-міністра і голови Національного банку України до Міжнародного валютного фонду було повернене відправникам на доопрацювання. Джерела видання повідомили, що звернення вищих посадових осіб України до керівництва МВФ, спрямоване на отримання другого траншу кредиту у розмірі 16,5 млрд. доларів, повернулося до відправників на доопрацювання без розгляду керівництвом Фонду.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом