У п'ятницю, 6 березня набуває чинності закон про додаткове тринадцятипроцентне мито на товари, які імпортуються до України. Напередодні, на тлі критики імпортерів, прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що ініціює відміну цього мита.

Тимошенко пояснює необхідність відміни мита тим, що воно знижує зайнятість українських автоперевізників і суперечить вимогам СОТ.

«Давайте вносити до Верховної Ради, нехай це буде непопулярне рішення для вітчизняних виробників, але не можна допускати такі нерівні умови. Курс і так відрегулював експорт-імпорт, і ще 13% абсолютно зайві», - зазначила Тимошенко.

Крім того, прем'єр повідомила, що в уряд уже поступили деякі звернення від дипломатичних представництв різних країн, у яких вони виражають обурення подібним введенням. У той же час Тимошенко підкреслила, що «введення 13%-ої надбавки суперечить усім умовам роботи з СОТ».

Разом з тим заступник міністра економіки України Валерій П’ятницький заявив, що офіційну реакцію на введення Україною 13% надбавок до мита на імпорт члени Всесвітньої торгової організації (СОТ), членом якої є Україна, озвучать у травні поточного року.

За його словами, Україна вже повідомила СОТ про введення надбавки до мита на імпорт. П’ятницький повідомив, що в травні відбудеться засідання Комітету платіжного балансу при СОТ. Донині будуть проведені всі необхідні процедури – Україна обгрунтує необхідність ухвалення такої міри і проведе відповідні консультації.

У свою чергу президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий в інтерв'ю «Німецькій хвилі» нагадав, що закон про додаткове ввізне мито парламент прийняв у листопаді минулого року, за ініціативою Президента і уряду. «Він розглядався як протидія валютній паніці і скороченню прибутків експортерів. Це помилка. Будь-які тарифи на імпорт тільки зменшують можливості покупки товарів усередині країни. Такі мита призводять до зниження ВВП», - заявив він.

Лановий вважає, що тринадцятипроцентне мито не вигідне, насамперед, європейським виробникам побутової техніки і автомобілів, які складають велику частину українського імпорту. Голова Всеукраїнської асоціації автоімпортерів Олег Назаренко спрогнозував, що нове мито заблокує ввезення імпортних авто на півроку. Він чекає, що Єврокомісія незабаром опротестує закон. Заступник міністра економіки Валерій П’ятницький назвав нове мито «програшем» і повідомив, що країни-члени СОТ розглядатимуть введення Україною мита в травні.

Як повідомляв ForUm, відповідно до закону «Про внесення змін до деяких законів України метою поліпшення стану платіжного балансу України у зв'язку зі світовою фінансовою кризою», тимчасовим додатковим митом оподатковується імпорт до України, зокрема, мороженої яловичини, свіжої, охолодженої і мороженої свинини, м'ясних субпродуктів і сала, сосисок, ковбас, м'ясних консервів, готової або консервованої риби і ракоподібних, ікри, вина, лікерів, вермутів і міцних спиртних напоїв, етилового спирту.

До цього переліку також увійшли кам'яне вугілля, килими, трикотажні полотна, одяг, білизна, взуття і капелюхи, печі, опалювальні казани, легкові і вантажні автомобілі, автобуси, кухонні плити, газові колонки, насоси, вентилятори і витяжки, холодильники і морозильники, електричні водонагрівачі, побутові електромашини.

За інформацією «Німецька хвиля», влас. інф.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

836