Міжнародний валютний фонд сподівається днями отримати від українських властей підтвердження їхньої готовності до співпраці та рішучості просувати економічну програму, щоб до кінця тижня визначити терміни повернення місії фонду до Києва для завершення першого перегляду програми і отримання другого траншу кредиту, повідомила глава місії МВФ Джейла Пазарбазіоглу.

«Вони (українські власті – ред.) повідомили нас, що надішлють лист у понеділок або вівторок, у якому повідомлять, коли хотіли б нашого повернення і, відповідно, ми плануватимемо його», - сказала вона.

Пазарбазіоглу пояснила, що йдеться про коментарі до проекту Листа про наміри, над якими місія працювала разом з українськими властями і які повинні стати базою для дискусій щодо повернення місії до Києва.

Пазарбазіоглу зазначила, що МВФ вітає підписання спільної декларації урядом, Президентом і Національним банком і позитивно оцінила дискусії з українськими властями, що пройшли минулого тижня.

«Ґрунтуючись на цих дискусіях, ми сподіваємося повернутися до Києва у найближчі тижні... Ми чекаємо продовження наших дискусій з властями наступного тижня для нашого повернення до Києва», - сказав глава місії, передає «Інтерфакс-Україна».

Вона нагадала, що ключовими темами для обговорення залишаються проведення всеосяжної стратегії допомоги банкам, монетарна політика і політика обмінного курсу та реалістична бюджетно-фіскальна позиція на 2009 рік.

Як повідомлялося, після ухвалення антикризового закону і підписання Президентом, прем'єр-міністром, головою Національного банку України (НБУ) і міністром фінансів меморандуму з МВФ фонд затвердив для України кредитну програму stand by у розмірі SDR11 млрд ($16,5 млрд), із яких НБУ вже отримав приблизно $4,5 млрд.

Програмою передбачено, що місія МВФ щоквартально перевірятиме виконання Україною умов меморандуму. У разі їх дотримання наступний транш повинен був надійти 15 лютого (SDR1,25 млрд), потім - 15 травня (SDR2,5 млрд), 15 серпня (SDR0,75 млрд) і 15 листопада (SDR2 млрд) 2009 року.

Проте місія, яка працювала в Україні три тижні наприкінці січня – на початку лютого не змогла завершити перегляд через низку неузгоджених питань.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

510