Дія Євросоюзу на Україну значно посилилася в зв'язку недавньою газовою кризою, після якої ЄС об'єктивніше сприймає сьогоднішні реалії, - заявив постійний представник Росії при Євросоюзі Володимир Чижов.

«Дія Євросоюзу на Україну посилилася після останньої газової кризи. Невипадково на нинішньому етапі, вже коли поновилися постачання, Євросоюз продовжив виховну роботу з українською стороною», - сказав Чижов.

Він нагадав, що до Брюсселя приїжджав Президент України Віктор Ющенко, після чого перестав робити «войовничі» заяви стосовно російсько-української угоди щодо газу. Були контакти і з Тимошенко, сказав постпред.

«Те, що ЄС володіє певною дією на Україну - це цілком очевидно. Газова криза налаштувала ЄС об'єктивніше до сьогоднішніх реалій», - зазначив Чижов.

За його словами, ЄС об’єктивніше поглянув на ситуацію з газовим забезпеченням Європи, і «уроки останньої газової кризи ще витягуватимуться».

На думку Чижова, перерва в постачаннях газу до Європи в черговий раз довела необхідність шукати альтернативні маршрути транспортування, які б, знижували транзитні ризики.

«Невипадково критика наших проектів «Північний потік», «Південний потік» зійшла нанівець. Баррозу вчора тут у Москві підтвердив, що Єврокомісія підтримує...», - сказав постпред, нагадавши, що в п'ятницю президент РФ Дмитро Медведєв прийняв у Кремлі делегацію Європейської комісії на чолі з її головою Жозе Мануелом Баррозу. На зустрічі, зокрема обговорювалися питання енергобезпеки в Європі.

«Північний потік» взагалі включений у число пріоритетів енегробезпеки Європи. Напевно, на якомусь етапі на такий же статус зможе претендувати і «Південний потік», - додав Чижов.

«Північний потік» протяжністю 1200 кілометрів пройде від Виборга в Ленінградській області до Грайфсвальда у Німеччині по дну Балтійського моря. Обговорюється також будівництво відгалуження для газопостачання Калінінградської області . Трубопровід повинен вступити в лад до 2011 року.

«Південний потік» з'єднає Росію і Європейський Союз по дну Чорного моря. Протяжність чорноморської ділянки (від Новоросійська до узбережжя Болгарії) складе близько 900 кілометрів, а максимальна глибина - більше двох кілометрів. Для наземної ділянки від Болгарії розглядаються два можливі маршрути - один на північний захід, інший - на південний захід. Проект повинен запрацювати до 2013 року.

За матеріалами РІА «Новини»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

767