НАК «Нафтогаз України» купив учора на валютному ринку 15 млн. дол. за ціною 8,50 грн. за долар, що негативно вплинуло на ситуацію на валютному ринку.
Про це в ефірі українського телеканалу в п'ятницю увечері заявив виконавчий Директор НБУ з економічних питань Ігор Шумило.
За його словами, при тому, що офіційний курс НБУ складає 7,7 грн. за дол., «Нафтогаз» дав «негативний сигнал» на валютний ринок.
«Він (НАК «Нафтогаз» - ред.) вийшов і змінив той тренд, який в останні дні реалізувався», - сказав Шумило.
У відповідь на цю заяву перший заступник глави НАК «Нафтогаз України» Ігор Діденко повідомив, що НАК «Нафтогаз» мусить не пізніше понеділка, 26 січня, виплатити за рішенням Лондонського міжнародного суду 30 млн. дол. При цьому він не уточнив, кому і за що.
У разі несплати цієї суми у встановлений термін, зазначив представник НАК, компанії доведеться виплатити ще 40 млн. дол. штрафних санкцій.
Діденко сказав, що суд у Лондоні тривав 4 року. Також, за його словами, НАК «Нафтогаз України» намагався відстрочити сплату суми, проте цього зробити не вдалося.
Крім того, виходячи із заяви Діденка витікає, що про крайній термін виплати 30 млн. дол. стало відомо сьогодні.
«По регуляції Національного банку, для того, щоб придбати валюту сьогодні, ми повинні були зробити заявку вчора, проте сьогодні (в п'ятницю, 23 січня, - ред.) представники «Нафтогазу» спробували пояснити ситуацію і зробити заявку сьогодні, проте цього зробити не вдалося. Тому ми вийшли на спільний ринок і вимушені були купити валюту по тому курсу, який був», - сказав Діденко.
У свою чергу прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко, присутня на програмі, заявила, що Нацбанк просто відмовився продати валюту «нормально, оскільки це потрібно – без виходу на ринок». «Просто відмовився і змусив НАК «Нафтогаз» йти на ринок, а там – ринкова ціна, яку створив Національний банк», - сказала Тимошенко.
Як повідомляв ForUm, Нацбанк у п'ятницю, 23 січня, продавав валюту на валютному аукціоні з ціною відсікання 7,75 грн./$1.
