Суспiльство

«Газпром» скаржиться на чергову відмову України

У ВАТ «Газпром» заявляють, що Україна у суботу знову відмовила у забезпеченні транзиту російського газу до Європи.

«Сьогодні о 2 годині «Газпром» направив в Об'єднане диспетчерське управління НАК «Нафтогаз України» чергову заявку на транзит 99,2 млн. куб. м газу на добу з 10:00 через ГВС «Суджа». Із них 13,9 млн. куб. м призначені споживачам Молдавії, 63,1 млн. куб. м через ГВС «Орлівка» у балканському напрямку і 22,2 млн. куб. м через ГВС «Ужгород» споживачам Словаччини», - йдеться у повідомленні Управління інформації ВАТ «Газпром», повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«У відповідь знову дістала відмову», - зазначили у «Газпромі».

Як повідомляв http://for-ua.com/ForUm, у п'ятницю, 16 січня, начальник Управління зі зв'язків з громадськістю НАК «Нафтогаз України» Валентин Землянський заявив, що ВАТ «Газпром» знову подав заявку на адресу НАК «Нафтогаз України» на здійснення транзиту природного газу через газовимірювальну станцію (ГВС) «Суджа» в напрямку ГВС «Орлівка» і ГВС «Ужгород» у тих же об'ємах, що і 15 січня.

«Ситуація не змінилася. «Газпром» подав таку ж заявку, як вчора (15 січня – ред.), – на 99,2 мільйона кубометрів», – сказав він. З цього об'єму 13,9 млн. куб. м призначені споживачам Молдови, 63,1 млн. куб. м через ГВС «Орлівка» – споживачам балканських країн і 22,2 млн. куб. м через ГВС «Ужгород» – споживачам Словаччини.

Також Землянський додав, що транзит як і раніше неможливий, оскільки немає технічної угоди.

Нагадаємо: 13, 14 і 15 січня «Газпром» також подавав заявки на відновлення транзиту через ГВС «Суджа» на ГВС «Орлівка». «Нафтогаз» попросив «Газпром» почати постачання газу не через ГВС «Суджа», а через ГВС «Валуйки» і «Писарівка», але «Газпром» відмовив у цьому проханні.