Суспiльство

Литвин готовий засипати політичні рови, викопані посеред країни

Литвин готовий засипати політичні рови, викопані посеред країни

Спікер Верховної Ради Володимир Литвин вважає насущним завданням парламенту не вибори всіх гілок влади, а термінове ухвалення антикризового пакету законопроектів, від яких залежить майбутнє України.

«Будуть дострокові вибори чи ні, залежить не від Президента, а від Верховної Ради. І якщо парламент це зрозуміє, ніякі вибори не відбудуться до закінчення його повноважень. Ніхто нікого не «підвісить». Потрібно забути про вибори і працювати, інакше ми говоритимемо про Україну в минулому часі. А це реальна загроза», - заявив Литвин в інтерв'ю газеті «Известия».

На його думку, «Україна увійшла до світової кризи, а влада одночасно спровокувала кризу політичну». «Вийшла гримуча суміш, здатна рознести наш спільний дім. Біда повинна об'єднати країну і її керівників», - переконаний голова Верховної Ради.

Він вважає, що «настав момент для ліквідації розділення України на Схід і Захід» - «потрібно засипати політичні рови, викопані посеред країни».

«Перше, що необхідно зробити, - прийняти пакет рішень, які підтримають життєдіяльність України і вирівняють ситуацію. Спікер повинен стати главою всього парламенту, а не його частини, слухати і владу, і опозицію», - зазначив Литвин, передає «Інтерфакс-Україна».

За його оцінкою, для повернення Верховної Ради в нормальне русло потрібні один-два місяці, «хоча, по суті, парламент не працює з 2006 року».

Спікер - супротивник створення парламентської республіки в сучасній Україні: «Говорити про парламентську республіку при нинішній виборчій системі - це все одно, що віддати на відкуп кланам і інститут президентства, і Раду». «Смію стверджувати: в Україні побудована система, що характеризується як олігархо-бюрократичний капіталізм. Щоб почати перехід від неї до демократії, потрібно спочатку нормально провести в 2010 році президентські вибори», - підкреслив Литвин.

Як повідомляв ForUm, 9 грудня народні депутати обрали Литвина головою ВР.

Після обрання Литвин оголосив про створення коаліції у складі фракцій «Наша Україна – Народна самооборона», Блоку Юлії Тимошенко і Блоку Литвина.