Комітет парламенту з культури і духовності підготував законопроект про ювілеї і пам'ятні дати, до якого включено масу суперечливих свят і відмову від святкування звичних нам подій.

Наприклад, пропонується не відзначати 65-ліття звільнення України від фашистів, яке у 2004-му пройшло з парадом. «Ми розглядали цю дату і вирішили не вносити її до списку, оскільки є постанова Кабміну відзначати тільки круглі дати», — пояснив нам глава комітету, нардеп від БЮТ Володимир Яворівський. Зате пропонується відзначити теж не кругле 65-ліття депортації кримських татар — за словами депутата, на прохання самих татар, пише «Сьогодні».

Також до переліку внесено 90-ліття акту про об'єднання УНР із Західною Україною, що ніколи не відзначалося, але немає 70-ліття реального об'єднання у 1939 році. Щоправда, воно стало результатом засудженого світом пакту Молотова — Ріббентропа, але одночасно з цим нам пропонується відзначити початок Другої світової, що стало наслідком того ж пакту.

«Це остаточний варіант законопроекту від комітету, — каже Яворівський. — Я наполягатиму на розгляді його найближчим часом. Ми можемо прийняти його у цілому або у першому читанні, щоб депутати внесли поправки. Думаю, комуністи спробують внести їх».

У комітет входить 8 депутатів, із них 5 представляють БЮТ і 1 — НУНС. Тому не є дивною політична спрямованість пропозицій. Так, забуто 355-ліття Переяславської ради, яка приєднала Україну до Росії, зате запропоновано святкувати Конотопську битву, в якій козаки Правобережної України разом з армією Кримської орди розбили козаків Лівобережної України і війська Московського царства. Не забуте і 300-ліття Полтавської битви (хоча неясно, як відзначатимуть поразку у ній шведів і військ Мазепи).

Не обійшлося і без казусу: 90-ліття звільнення Києва військами УНР від більшовиків запропоновано відзначати 31 серпня, хоча армія Петлюри ввійшла до Києва 30 серпня 1919 року. А 31 серпня 1919-го її вибили з міста війська Денікіна.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

805