У Секретаріаті Президента України закликають не політизувати питання приєднання України до Плану дій щодо членства в НАТО. Про це мовиться в коментарі заступника глави Секретаріату Президента України Андрія Гончарука.

Гончарук зазначив, що над виконанням завдань, визначених чинними документами Україна-НАТО, активно працювали всі українські уряди, незалежно від їх партійної приналежності, - повідомляє «УНІАН».

«Тому немає сумнівів, що якою б не була конфігурація наступної урядової коаліції, роботу над досягненням євроатлантичних стандартів буде активно продовжено», - переконаний Гончарук.

«Ми чітко усвідомлюємо, що питання членства в НАТО є питанням забезпечення національної безпеки і державної незалежності України», - зазначив він.
Саме тому він підкреслює необхідність деполітизування питання приєднання України до ПДЧ, яке давно і так практично виконується, а з багатьох напрямів уже виконане.

«Ми виходимо з того, що питання є дуже важливим для національних інтересів України, щоб зменшити його вагу і значення, дозволивши політичним силам розтягнути його по виборчих гаслах і підмінити глибоку роботу щодо інформування суспільства стосовно необхідності членства в Альянсі внутріпартійними інтересами і змаганням за голоси виборців», - сказав він. У поточній політичній ситуації, констатував заступник глави Секретаріату Президента, українські політичні сили, на жаль, виявилися неготовими діяти спільно в ім'я національних інтересів, віддаючи перевагу вирішенню вузькополітичних цілей.
Так само образливо, що уряд України не зміг правильно оцінити нові можливості, що виникли, і не зміг зосередити зусилля на реалізації одного з ключових завдань і продовжити необхідні реформи, підкріплені відповідними ресурсами.

Прогнозуючи результати засідання Ради міністрів закордонних справ країн-членів НАТО, призначеного на 2-3 грудня, Гончарук запевнив, що рух України до повноправного членства в Альянсі буде неодмінно продовжений.

Заступник глави Секретаріату підтвердив, що, чекаючи наступні рішення Альянсу, українська сторона розуміє необхідність подальшого активного просування внутрішніх реформ і готова до такої роботи. Крім того, поточна внутрішньополітична ситуація в Україні не сприяє тому, щоб уже зараз члени Альянсу ухвалили рішення відносно ПДЧ.

При цьому особливу увагу Гончарук звернув на позицію Глави держави, яка полягає в тому, що рішення про надання ПДЧ «не є фінальним рішенням про приєднання до Альянсу: останнє прийматиметься тоді, коли до нього будуть готова і Україна, і НАТО».

У той же час План дій щодо членства є лише одним з інструментів, який разом з іншими формами й механізмами взаємодії використовується НАТО для розвитку відносин з партнерами і їх підготовки до членства.
«Не виключено, що в процесі цієї роботи з'являться нові форми інтеграції в НАТО, адже і ПДЧ існує далеко не з початку створення Альянсу», - сказав він.

Гончарук також зазначив, що Україна впродовж тривалого часу практично діє в рамках Плану дій щодо членства, успішно виконуючи щорічні Цільові плани Україна-НАТО. «Фактична відповідність вимогам і стандартам НАТО набагато сильніше впливає на вступ до Альянсу, ніж формальна наявність або відсутність ПДЧ», - переконаний заступник глави Секретаріату. Таким чином, сьогодні мова йде про визнання нашої роботи і забезпечення стабільних умов для її продовження.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

568