Відклавши на певний час роздуми на тему «бути чи не бути новому спікерові», народні депутати з ПР Юрій Бойко, Ганна Герман і Юрій Мірошниченко вирішили «організувати на трьох» - подали до парламенту проект закону «Про податок на розкіш». Згідно даному документу, «товари й послуги, вартість яких у сто і більше разів перевищує вартість аналогічної категорії товарів за середньою ціною», вважатимуться розкішшю. Наприклад, автомобіль за 20 тис. доларів вважатиметься засобом пересування, а за 2 млн. - вже розкішшю. Такі товари і послуги автори проекту закону пропонують обкладати одноразовим податком у розмірі 100% від вартості.

За словами одного з авторів Юрія Мірошниченка, предмет розкоші характеризує не стільки якість виготовлення, скільки його торгова марка.

Податок на розкіш передбачається брати вже при ввезенні товарів до України. До того ж митників і податківців зобов'яжуть стежити, щоб посередники не занижували ціну на ввезені товари.

Пам'ятається, подібні думки ще понад місяць тому відвідали прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко, яка запропонувала ввести податок на багатство. Відповідні зміни в закон про нерухомість були схвалені на засіданні Кабінету міністрів 22 жовтня 2008 року. Тимошенко підкреслила, що такий податок «на величезні вілли і великі ділянки землі» дасть можливість суттєво поповнити місцеві бюджети. «Там, де люди живуть розкішно, сьогодні є підстави вводити податок на таке майно і поповнити місцеві бюджети», - зазначила глава уряду.

Бютівець Сергій Терьохін в інтерв'ю ForUm’y пояснив, що податок на розкіш не буде введений. «Це з серії одеських виразів: «Чому краще бути багатим і здоровим, ніж бідним і хворим». Неможливо так, як там (у законопроекті – ред.) написано, зібрати і порахувати цей податок. Не буває середньої температури по моргу», - сказав він і додав: «Ось якщо говорити про дорогі туфлі, то при вичисленні середньої ціни на товар чи братимуться до уваги валянки і кирзові чоботи? Як це робитиметься? Допустимо, якщо будуть, то чи рахуватиметься кількість чоловік, які ходять у кирзових чоботях до кількості чоловік, які ходять у туфлях із страусиної шкіри?! Це нісенітниця».

У той же час, за словами нардепа з КПУ Леоніда Грача, комуністи готові підтримати ініціативу щодо введення такого податку. Правда, як стверджує парламентарій, його особисто цей податок не торкнеться. «Тому що я не збираюся робити якісь подібного роду дорогі покупки, оскільки не маю на це коштів», - пояснив він.

Не заперечує проти такого нововведення і нардеп з Блоку Литвина Валерій Баранов. «Не так багато в країні людей, які за 2 мільйони купують автомобілі. Їх на всю країну, можливо, тисяча чоловік. А мене це не торкнеться. У мене все в розумних межах. Наприклад, моя машина Лексус коштує 75 тис. доларів. Якби при покупці треба було заплатити, скажімо, податок у розмірі тисячі доларів, я б із задоволенням це зробив», - розповів він.

Чи проголосує парламент за податок на розкіш чи ні – поки незрозуміло. Але всі ми чудово пам'ятаємо, що наші вибрані не гидуватимуть ні дорогущими машинами, гірші з яких – Бентлі і Лексус, ні костюмами від Луї Віттон, ні годинником Бреге.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

2872