Міноборони прагне розширювати співпрацю з країнами НАТО у розробці та виробництві озброєнь і військової техніки. При цьому Україна наражається на опір Росії.

Як цьому зарадити, розмірковували учасники міжнародної конференції «Перспективи українського ОПК у контексті поглиблення відносин Україна-НАТО».

Технічний стан озброєнь і військової техніки Збройних сил України близький до критичного. У сухопутних військах 93% озброєнь вичерпало свій термін експлуатації, із десяти надводних кораблів об'єднаних сил швидкого реагування ВМС повністю технічно справних суден немає.

У Міністерстві оборони зазначають, що запланованих наступного року на переозброєння 600 мільйонів доларів не вистачить. Зараз український ОПК може у замкнутому циклі виробляти лише 8% необхідної зброї і техніки. Партнерів для двосторонніх проектів знайти важко, скаржиться директор департаменту розробок і закупівлі озброєння Міноборони Володимир Грек: «Де ж це партнерство? У якому напрямі воно має йти? Ми прагнемо до ЄС і НАТО і маємо з цього приводу деякі застереження від Росії. А з іншого боку в НАТО нам кажуть – почекайте».

Експерти зазначають, що через власні економічні інтереси та через прагнення України вступити до Альянсу Росія блокує українські проекти з країнами НАТО. Щоб позбавити український ОПК російського впливу експерти пропонують швидку гармонізацію законодавства з вимогами ЄС і НАТО та вітчизняне лобі на цих ринках.

За матеріалами «УНІАН», «Німецька хвиля»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

394