За місяць ціни виросли на 1,7%. Експерти прогнозують повторення 2000-го — 25% за рік.

В Україні в жовтні у порівнянні з вереснем зафіксована інфляція 1,7%, а з початку року ціни виросли на 18%, - повідомляє Держкомстатистики. За рік же життя подорожчало в середньому на 23,2%. Найбільше це торкнулося продуктів харчування.

Якщо бути точним, то їжа за рік подорожчала в середньому на 39,3%. На думку експерта Міжнародного центру перспективних досліджень Олександра Жолудя, зараз це не так помітно, оскільки супермаркети часто роблять знижки — їм треба терміново повертати кредити, на які був куплений товар. «У листопаді ж акції закінчаться, а з початком зими почнеться передноворічне підвищення цін, викликане, до того ж, постачаннями імпортних товарів, куплених за новим курсом долара, — говорить експерт. — Тому в грудні цілком імовірно, що зростання цін перевищить 2%, що у результаті дасть 22% річних. Якщо ж з грудня підстрибнуть тарифи ЖКГ (це неминуче через підвищення цін на газ, питання лише в часі), то річна інфляція складе мінімум 24—25%, що дорівнюватиме сумному рекорду 2000-го року».

Прогнози ж на листопад оптимістичніші. «У поточному місяці інфляція може знизитися в порівнянні з жовтневою через здешевлення бензину, — вважає відомий столичний економіст Віктор Лісицький. — Але економічні постулати свідчать: якщо ціни ростуть більш, ніж на 20% за рік, значить, економіка країни працює дуже нестійко», - пише «Сьогодні».

У Європі, як виявилось, фінансові труднощі громадян вимушують торговців ціни знижувати. Провідні німецькі мережі супермаркетів Aldi, Penny і Lidl вже оголосили про 20-35 процентне зниження цін на молочні продукти. Одночасно подешевшали інші продовольчі товари, наприклад кава, яблучний сік, цукор, мука. В окремих випадках ціни впали на 35 відсотків. Усе це приведе до уповільнення темпів інфляції в Німеччині і значне пом'якшення впливу фінкризи на людей.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

400