Президент України Віктор Ющенко обговорив з послами країн Великої сімки (G7) і представником Єврокомісії в Україні наслідки світової фінансової кризи для України і способи їх подолання. Про це ForUm’у повідомили в прес-службі Глави держави.

«На рівні законодавства, правового поля Україна готова боротися з наслідками світової кризи», - констатував Президент.

Ющенко проінформував дипломатів про антикризові заходи, зроблені Радою національної безпеки і оборони, Верховною Радою, Національним банком, і проведені консультації з Міжнародним валютним фондом. Президент запевнив дипломатів, що українська влада робить усе можливе, щоб не допустити економічної рецесії в Україні.

Окремо Глава держави проінформував про заходи у валютній політиці, успішність яких доведена стабільністю валютного курсу в останні п'ять днів. Ющенко дав високу оцінку цим крокам і діям, направленим на нормалізацію депозитної політики банків.

«При будь-якому сценарії Україна впорається з викликами, які формуються сьогодні на валютному і фінансовому ринках», - сказав Президент.

Він прокоментував наскільки продуктивні переговори з МВФ, які завершилися позитивним рішенням про надання кредиту в $16,4 млрд. При цьому Глава держави запевнив, що надана допомога з боку міжнародних фінансових установ буде використана виключно на меті розвитку і структурної перебудови нашої національної економіки, рекапіталізації банків, стабілізації внутрішнього ринку.

Разом з тим Ющенко послався на позицію експертів, які прогнозують, що до кінця 2008 року ми зможемо чекати зростання ВВП 6%. На його переконання, це свідчить про те, що українська економіка має значний запас міцності.

Він запросив банки, компанії, приватних інвесторів з країн G7 скористатися цією можливістю, насамперед інвестиційними можливостями в банківській сфері. Президент також назвав привабливою для іноземного капіталу енергетику, наприклад, добудову Дністровської ГАЕС.

Ющенко запевнив дипломатів у тому, що ключові пріоритети національного розвитку у зв'язку з кризою не змінилися. Українська сторона на дві третини пропрацювала Угоду про асоціацію з ЄС, частиною якої стане створення зони вільної торгівлі, а також розраховує на прогрес у переговорах з Євросоюзом про поетапну відміну візового режиму для наших громадян.

Він також підкреслив, що Україна продовжує рух у ключовому для інтересів національної безпеки напрямі повної інтеграції в Організацію Північноатлантичного договору. Значні очікування на цьому зовнішньополітичному напрямі пов'язані із зустріччю міністрів закордонних справ країн-членів НАТО, а також з самітом НАТО, який відбудеться наступного року. Президент акцентував на тому, що надзвичайно велике значення матиме рішення про формальний початок етапу підготовки до вступу до Альянсу - приєднання до Плану дій щодо членства.

«Я прошу передати лідерам ваших держав, керівникам урядів наше незмінне прагнення отримати в грудні цього року позитивне рішення, позитивний сигнал про приєднання України до Плану дій щодо членства», - сказав Ющенко.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

539