Міжнародний валютний фонд виділить Україні стабілізаційний кредит stand-by $16,4 млрд. для подолання наслідків фінансово-економічної кризи.

Відповідне рішення ухвалила рада директорів Фонду на засіданні у середу, повідомляє офіційний сайт МВФ.

«МВФ схвалив дворічну угоду щодо надання кредиту Україні, спрямоване на відновлення фінансової стабільності та збільшення ступеня довіри до економіки країни», - йдеться у заяві МВФ.

Згідно з офіційним повідомленням МВФ, гроші були виділені на реалізацію антикризового плану українських властей. Цей план, зокрема, передбачає «зміну кредитно-грошової і валютної політики, зміну структури капіталу банків, а також корегування митної політики і політики регулювання доходів».

Фонд уточнює, що перший транш складає $4,5 млрд.

Як повідомляв ForUm, учора, 5 листопада, рада директорів Міжнародного валютного фонду винесла Україну на перше місце у черзі на отримання кредиту. Про це заявив голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк у США.

«Ми практично переконали МВФ. Основна вимога до нас – макроекономічна дисципліна і прозоре використання 16,5 мільярда доларів. Левова частка цієї допомоги - підтримка валютно-обмінного курсу і платіжного балансу України, друга частина кредиту повинна піти на розвиток вітчизняної економіки», - зазначив спікер.

Він також додав, що «у разі, якщо ми отримаємо позитивне рішення, я думаю, що воно буде позитивним, ми отримаємо сигнал для всіх інших світових інвесторів».

Як раніше повідомляв ForUm, уряд, Нацбанк і МВФ узгодили на рівні експертів умови виділення Україні стабілізаційного кредиту stand-by на суму 16,5 млрд. дол. Програму фінансування планувалося схвалити Радою директорів МВФ на засіданні 5 листопада.

4 листопада Яценюк відбув з робочою поїздкою до Вашингтона (США) з метою проведення переговорів щодо надання Україні кредиту від МВФ.

Парламент України 31 жовтня ухвалив антикризові закони, запропоновані Президентом Віктором Ющенком. Ухвалення цих законів було умовою для отримання країною кредиту МВФ на 16,5 мільярда доларів.

За матеріалами «Інтерфакс-Україна»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

512