Незважаючи на всі обіцянки влади про те, що у нас «все буде добре», щодня українці стикаються з новими проблемами - масовими звільненнями, введенням «драконівських» тарифів і щоденним зростанням цін. У таких умовах можна говорити не про життя, а про виживання населення. Кожна сім'я думає про те, як розподілити свій бюджет і заощадження, щоб завтра не залишитися голодним. Звичайно, доводиться економити. Все людське не чуже і сильним світу цього, тому ForUm вирішив поцікавитися у депутатів, а чим готові вони пожертвувати заради стабільного існування своєї сім'ї? І чи є у слугів народу необхідність від чогось відмовлятися?

Народний депутат з ПР Вадим Колісниченко розповів, що тепер йому, насамперед, доведеться економити на поїздках на таксі, тому він має намір користуватися послугами київського метрополітену. «Навіть, незважаючи на те, що ціни на метро піднялися, це все одно дешевше, ніж таксі», - пояснив парламентарій.

Кажучи про те, чому він не користується службовою машиною від ВРУ, політик заявив: «Нам виділяється машина за замовленням тільки на 24 години в місяць. А я дуже часто їжджу на ефіри, тому витрачаю цей час за 3-4 дні».

Крім того, за словами депутата, йому доведеться скоротити кількість походів у театри й кіно. Проте на дитині Колісниченко не має наміру економити: «У будь-якому випадку, питання, пов'язані із забезпеченням дитини, не обговорюватимуться. Все, що їй буде необхідно, буде куплено».

Парламентарій з НУ-НС Ярослав Кензьор запевнив, що у нього «практично нічого не зміниться». «Я житиму так, як і жив усе своє життя. У складні радянські часи, коли я був позбавлений права і навчатися, і працювати, я трудився на найважчих і чорних роботах і знаходив можливість жити. Жив іноді на 30 копійок за день. Це у мене були такі «розкішні» часи. Тобто, я пристосований до будь-яких умов», - зазначив нардеп.

А ось сімейний бюджет Кензьора тримається на одній його зарплаті, на яку живе і його сім'я, і мама, і сестра, і донька з внуками і частково син. «Отже все пропорційно зменшиться до тих реалій, які у нас сьогодні є», - пояснив політик.

На таксі нардепові економити не доведеться, оскільки він не користується послугами цього виду транспорту. «У Києві в мене від дому до парламенту їздить автобус № 62 і купа маршруток. У Львові я постійно користуюся трамваєм, тролейбусом і маршруткою», - підсумував він.

Комуністові Олександру Голубу доведеться менше витрачати на культуру: «Основні витрати по лінії зарплати у мене йшли на придбання книг і відвідування якихось театральних і концертних постановок в Україні. Видно, доведеться відмовитися від тієї кількості книг, яку я купував донині, і доведеться відмовити собі в задоволенні піти на якісь постановки і концерти».

Він повідав, що завжди витрачав кошти на найнеобхідніше. «Тепер старатимуся це найнеобхідніше і далі забезпечувати», - додав парламентарій.

Депутат з БЮТ Юрій Гнаткевич не вважає, що «ситуація буде такою», що йому доведеться економити «на найгостріших проблемах» – тобто на їжі, наприклад.

Бютівець розповів, що його сім'я з двох чоловік витрачає в місяць близько 3,5 тисяч гривень. Гнаткевич, жартує, що йому не треба, як деяким його колегам, «водити дівчат по ресторанах», тому й витрати у нього не такі. Крім того, витрати по пересуванню також не гігантські, оскільки він їздить на роботу на маршрутці й метро.

«Причина тут не в тому, що мені немає на чому більше їхати, а в тому, що це набагато зручніше і простіше. Я не мучу ні шофера, якщо це службова машина, ні себе, ні машини. Я собі скромно сідаю в метро і їду на роботу. До речі, дуже багато депутатів так роблять. Правда, є серед них і з великими понтами, які приїжджають на роботу з шофером і помічником. Я не розумію цих понтів. Депутат повинен поводитися скромно, особливо в ситуації, що склалася», - упевнений Гнаткевич.

Правда, чи прислухаються до нього колеги по парламенту – риторичне запитання. Таке ж, як і те, а наскільки зачепить криза наших обранців?!

Ольга Москалюк

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

719