Надзвичайний і Повноважний Посол США в Україні Уїльям Тейлор вважає, що екс-прем'єр-міністр України Павло Лазаренко найближчим часом не повернеться до України.

«Я не чекаю, що пан Лазаренко з'явиться в Україні найближчим часом», - сказав посол.

Він нагадав, що Лазаренко був засуджений у США по 15 звинуваченнях, сім з яких були переглянуті і зняті. При цьому Тейлор підкреслив, що вісім звинувачень, що стосуються відмивання грошей, залишилися в силі.

«По цих звинуваченнях він визнаний винним і отримав термін ув'язнення дев'ять років. Чотири роки він уже відсидів. В останньому раунді розгляду цієї справи суддя ухвалив, що повинен бути ще один перегляд справи. У судді є запитання з приводу терміну, який залишилося відсидіти Лазаренку», - сказав Тейлор, повідомляє «УНІАН».

Нагадаємо, Лазаренко втік з України в Сполучені Штати і в 1999 році просив там політичного притулку, стверджуючи, що його переслідують в Україні з політичних мотив. Лазаренко в серпні 2006 року був засуджений каліфорнійським судом до 9 років ув’язнення за відмивання грошей та інші злочини.

У вересні пройшли чутки, ніби то визволяти Лазаренка до Америки полетів генпрокурор України Олександр Медведько, який саме потім потрапив уу делегацію Віктора Ющенка. Втім, тоді в Генеральній прокуратурі України спростували повідомлення щодо факту вильоту Генпрокурора Олександра Медведька у складі делегації Ющенка до Вашингтона з метою екстрадиції Лазаренка до України. Про це в інтерв'ю кореспонденту ForUm’у заявив начальник прес-служби ГПУ Юрій Бойченко.

Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко назвала спробу екстрадиції Лазаренка однією з «екзотичних речей», направлених на дискредитацію її політичної сили.

Трохи пізніше Генпрокурор Олександр Медведько заявив, що в України і США немає правової бази для екстрадиції екс-прем'єр-міністра України Павла Лазаренка.

За словами Медведька, Генеральна прокуратура України отримала відповідь від США, в якій указується, що основ для екстрадиції Лазаренка із США до України немає.

Медведько пояснив, що американська сторона вказує на відмінність правових систем України і США, невідповідність утримання ув’язнених в Україні світовим стандартам, а також той факт, що, «на відміну від США, Україна не видає своїх громадян». «Тому питання про екстрадицію не стоїть, і зараз йде судовий процес... Звинувачують наші суди в тяганині», - підкреслив Медведько.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

453