Україна має шукати інші шляхи приєднання до НАТО, оскільки найближчим часом їй не вдасться отримати План дій щодо членства в Альянсі. Такого висновку дійшли українські експерти, які у жовтні проводили консультації з німецькими колегами з приводу євроатлантичних прагнень України.

У грудні на засіданні міністрів закордонних справ НАТО Україні не слід розраховувати на ПДЧ і схвальні оцінки щодо підготовки країни до стандартів Північноатлантичного альянсу. І все це через чергову політичну кризу, - каже глава наглядової ради фонду «Суспільність» Олег Рибачук. «Ми на кожному кроці відчували від німецьких політиків, як їм не вистачає в Україні постійних партнерів для спілкування, для розробки спільної політики», - говорить Рибачук.

Директор міжнародних програм Центру імені Разумкова Валерій Чалий зазначає, що після грузинського конфлікту в європейському експертному середовищі виникла певна розгубленість. «Зараз у Європі немає відповіді на питання, якою буде система колективної безпеки і яким буде місце України у цій системі. А події в Україні - оголошення передчасних парламентських виборів - ще додали Німеччині аргументів не підвищувати рівень співпраці та поставити хрест на отриманні ПДЧ Україною», - каже Чалий, повідомляє «ЛІГА».

Він упевнений, що наступного року на ювілейному саміті НАТО шанси України отримати ПДЧ також дуже примарні. Тому, на його думку, українським дипломатам слід шукати нові формати співпраці з Північноатлантичним альянсом, оскільки у статутних документах НАТО чіткої вимоги пройти ПДЧ перед вступом до Альянсу немає.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

412