У ніч на неділю, 26 жовтня, Україна, як і вся Європа, переходить на «зимовий» час. О 4.00 стрілки годинника будуть переведені на одну годину назад. Завершиться період «літнього часу», що почався 30 березня.

В останню неділю жовтня «зимовий» час почне діяти також у Росії, Білорусі, країнах ЄС (крім Ісландії), у Вірменії, Азербайджані, Туреччині, Тунісі, а також у Мексиці і на Кубі, - повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Практика щорічного переходу на «зимовий» і «літній» час діє сьогодні більш ніж у 100 країнах світу. У низці країн дата переходу визначається з урахуванням регіональних традицій. Уперше годинникову стрілку перевели у Великобританії в 1908 році. У СРСР перехід на «літній» час уперше відбувся в 1917 році, а з 1981 року «літній» і «зимовий» час знову почав регулярно діяти. З 1996 року за рекомендацією Європейської економічної комісії ООН період дії літнього часу був продовжений до останньої неділі жовтня.

Наприкінці серпня - початку вересня змінили сезонний час Марокко, Іран, Єгипет, у жовтні на зимовий час перейшли Ізраїль і Ліван, наприкінці жовтня - початку листопада це зроблять Пакистан, Йорданія, Сірія, США і Канада

У той же час країни південної півкулі, наприклад, Австралія, і Нова Зеландія, Бразилія, Аргентина, Чилі, Парагвай та Уругвай, а також африканська Намібія вже перейшли на «літній» час.

Грузія і країни Центральної Азії останніми роками відмовилися від переходів з «зимового» на «літній» час і навпаки. Не переводили стрілки годинника «на літо» цього року також Японія і Південна Корея, проте в цих країнах розглядається можливість введення такого переходу.

За оцінкою ряду експертів, близько 10-15% населення переходи на сезонний час може сприйняти хворобливо. Разом з тим, психологи зазначають, що якихось серйозних проблем це не викликає, і вже через 2-3 дні настає звикання і стан людини нормується.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

614