Європейські лідери завершили дводенний саміт підписанням угоди про пакет надзвичайних заходів щодо порятунку фінансової системи. Разом з тим, їм не вдалося домовитися про обмеження викидів вуглекислого газу, і відновлення переговорів з Росією.
Європейський альянс, членами якого сьогодні є 27 країн, за 2 дні переговорів не лише затвердив багатомільярдний план порятунку фінансової системи, але й закликав до усунення причин, що привели до нинішньої кризи.
Президент Франції Ніколя Саркозі, який по ротації головує в ЄС, проведе консультації з президентом США Джорджем Бушем у суботу. Французький лідер постарається переконати свого американського колегу в необхідності проведення до кінця цього року ширшого світового саміту, присвяченого проблемам економіки, - повідомляє «ЛІГА».
У заяві за підсумками зустрічі в Брюсселі, Саркозі закликав до об'єднання зусиль усіх європейських країн щодо запобігання економічному спаду, який може послідувати за фінансовою кризою.
Проте, лідери Євросоюзу не прийшли до згоди з іншої важливої проблеми - загрози глобального потепління. Хоча їхні наміри скоротити викид вуглекислого газу до 2020 року на 20% не змінилися, представники східно-європейських країн виразили неспокій у зв'язку майбутніми витратами для досягнення цієї мети. Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорськи попередив про те, що його країна може накласти вето на таке рішення.
Лідери ЄС також не змогли досягти консенсусу в питанні відновлення переговорів з Москвою за угодою про стратегічне партнерство, які були відкладені через озброєний конфлікт на Кавказі. Вони ухвалили рішення повернутися до цієї проблеми наступного місяця під час саміту ЄС - Росія.
Як повідомляв ForUm, 15 жовтня лідери ЄС практично домовилися про принципи подолання фінансової кризи. Вони, зокрема, підтримали нові пропозиції, що стосуються вимог до капіталу банків, висловилися за посилення нагляду за діяльністю банківських установ, особливо транснаціональних, а також схвалили створення антикризового відділу, який служитиме для обміну інформацією, координації дій, надання рад у разі потреби.
15 жовтня в Брюсселі почалося дводенне засідання Європейської Ради, основними темами якої є майбутнє Лісабонської угоди, фінансова криза, боротьба з кліматичними змінами і відносини з Росією в світлі російсько-грузинської війни.
18-19 жовтня президент головуючої в ЄС Франції Ніколя Саркозі і президент Єврокомісії Жозе Баррозу ознайомлять президента США Джорджа Буша з програмою дій ЄС для подолання фінансової кризи.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом