Колишній посол США в Україні, експерт Інституту Брукінгса у Вашингтоні Стівен Пайфер вважає, що у разі розпуску парламенту у жовтні та оголошення нових парламентських виборів Україна у грудні не отримає запрошення приєднатися до ПДЧ.

«Президент каже, що хоче, щоб Україна у грудні отримала План дій щодо членства в НАТО. Я це підтримую. Але маю сказати: якщо у жовтні Верховну Раду розпустять і оголосять парламентські вибори, то шанси, що Україна отримає ПДЧ у грудні, – нульові», - зазначив Пайфер.

За його словами, американська влада намагалася переконати прем'єр-міністра і Президента України працювати разом, особливо після серпневих подій у Грузії. «Але, схоже, що українські політики не дуже прислухаються до порад, які, на мою думку, були правильними», - додав він.

Пайфер вважає, що у Вашингтоні розчаровані деякими українськими політиками, оскільки політична боротьба створила ситуацію, коли Україна нездатна провести внутрішні реформи і розвинути відносини із Заходом.

Він зазначив, що було помітно, як невдовзі після призначення Тимошенко на посаду прем'єра голова Секретаріату Президента Віктор Балога почав її критикувати. «Політична боротьба розвернулася з обох боків. А вже до весни між Кабінетом Міністрів і Секретаріатом Президента розвернулася війна», - сказав колишній посол США в Україні, повідомляє «УНІАН».

На думку Пайфера, серпневий конфлікт між Росією і Грузією в Україні повинні були б сприйняти дуже серйозно. «І тут була надія, що українські політики скажуть: давайте зупинимося на хвилину і подумаємо, що зробити для того, щоб Україна не була чутлива до російського тиску. Проте, судячи з усього, українські політики лише активізували змагання за владу», - сказав він.

У той же час дипломат не виключив, що у разі отримання ПДЧ Україною цей План дій з членства в НАТО може залишитися простою формальністю. Пайфер допускає, що така ситуація можлива, якщо після отримання ПДЧ прем'єр-міністром стане Віктор Янукович, який не захоче підтримувати виконання ПДЧ.

Разом із тим Пайфер не вважає, що при вірогідному прем'єрствуванні Януковича припиниться розвиток співпраці і нових проектів України і НАТО. «Я не впевнений щодо цього. Згадую, що коли пан Янукович був прем'єром у 2006 і 2007 роках, то, хоча він виступав проти ПДЧ, були реалізовані кілька конкретних проектів Україна-НАТО. Кабінет Януковича схвалив проведення спільних навчань, Україна дала згоду на стратегічні авіаперевезення НАТО. Тому хоча пан Янукович публічно не підтримував ПДЧ, конкретні проекти просувалися», - зазначив дипломат.

Пайфер також вважає позитивом, що, не дивлячись на «політичний безлад», у якому зараз опинилася Україна, більшість політичних гравців хочуть його подолати демократичним шляхом. «Але, на жаль, якщо зараз в Україні відбудуться дострокові вибори і потім почнеться президентська кампанія, то навряд чи у розпалі перегонів уряд зможе проводити послідовну політику», - зазначив він.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

489