Міністр України з питань надзвичайних ситуацій і у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Володимир Шандра вважає, що однією з причин виникнення паводків є недофінансування профілактичних заходів.
Він зазначив, що в міністерство з кожної області щодня поступають зведення про виконану роботу по подоланню наслідків липневого паводку в шести регіонах, фахівці відстежують затверджений графік відновлення різних об'єктів.
«За станом на сьогодні у всіх постраждалих селах відновлено електропостачання, закінчується ремонт газопроводів», - інформував Шандра. За його словами, «роль МНС була визначальною в рятувальних роботах, коли ми відселили понад тридцять тисяч людей із затоплених сіл і містечок і з ризиком для життя врятували майже 5 тисяч чоловік», - повідомляє «УНІАН».
Кажучи про причини стихійного лиха, Шандра зазначив, що «ситуацію вивчали як вітчизняні, так і міжнародні фахівці. Їх висновок - наднормативні опади. За декілька днів через надпотужний циклон відразу в декількох областях випала двох-тримісячна норма опадів. Дощі одночасно «накрили» величезну територію».
«Звичайно, вплинула на загальну ситуацію і неправильна вирубка лісів, засмічення русел річок, але ці рукотворні чинники погіршили ситуацію лише незначним чином. Існуючі греблі були розраховані на підняття води до п'яти метрів. А вона піднялася на десять і більше метрів», – сказав він.
За словами Шандри, головна причина такої руйнівної повені - глобальна зміна клімату на планеті, яка зачіпає всі без виключення країни. Проте позначилося і те, що у всі роки нашої незалежності профілактичні заходи фінансувалися неналежним чином, - вважає міністр.
«На ліквідацію наслідків повені парламент надав понад п'ять мільярдів гривень. Як ми підрахували, вкладення в захисні греблі й інші споруди 500 мільйонів кардинально змінило б ситуацію. Проте держава свого часу «заощадила» частину цих коштів, ось тепер і вимушена розраховуватися за те», – зазначив Шандра.
Як повідомляв ForUm, у шести областях України, а саме: в Івано-Франківській, Львівській, Вінницькій, Чернівецькій, Закарпатській і Тернопільській, які постраждали внаслідок стихійного лиха (дуже сильні дощі, які привели до різкого підняття рівнів води в річках Карпатського басейну) 23-27 липня, було підтоплено 784 населених пункти і 44 тис. 945 житлових будинків.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом