Прем'єр-міністр України втрачає можливість вносити подання про призначення або звільнення міністрів, якщо у десятиденний термін, відведений частиною другою статті 65 Тимчасового Регламенту Верховної Ради України, після виходу депутатської фракції «Наша Україна – Народна самооборона» коаліція не буде відновлена. Про це заявив міністр юстиції України Микола Оніщук, коментуючи правові наслідки прийнятого фракцією НУ-НС рішення щодо виходу із коаліції.
При цьому, зазначив міністр юстиції, Верховна Рада може ухвалити рішення про звільнення з посад або призначення на посаду членів Кабінету міністрів України тільки у разі, якщо подання вноситься прем'єр-міністром, який представляє коаліцію (відновлену і/або в новому складі), повідомляє «УНІАН».
За відсутності коаліції реалізація главою уряду вказаного права неможлива, оскільки останній, відповідно до статті 83 Конституції України, здійснюючи владні повноваження, діє від імені і по реалізації політичної волі коаліції.
Як повідомляв ForUm, 3 вересня міністри, призначені за квотою блоку «Наша Україна – Народна самооборона», у зв'язку з нарадою з Президентом не прийшли на першу частину засідання уряду. Пізніше вони з'явилися у Кабмін, але віце-прем'єр-міністр України Іван Васюник заявив, що міністри-нашоукраїнці вважають недоцільною участь у засіданні уряду у зв'язку з виходом фракції НУ-НС із коаліції.
Сьогодні, 5 вересня, заступник лідера фракції БЮТ Андрій Портнов не виключив, що Блок Юлії Тимошенко може ініціювати питання про звільнення деяких міністрів, якщо вони і надалі бойкотуватимуть засідання уряду.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом