У МЗС України вважають безпідставними звинувачення зовнішньополітичного відомства Росії в тому, що Україна прийняла зміни, що стосуються перебування Чорноморського флоту РФ в Україні в односторонньому порядку. Про це повідомив у четвер на брифінгу посол з особливих доручень МЗС України, заступник голови української частини комісії з питань ЧФ РФ Українсько-Російської міждержавної комісії Віктор Семенов.
Він зазначив, що такі серйозні питання вирішуються не через засоби масової інформації, а під час переговорів.
За його словами, питання перетину ЧФ РФ українського кордону і питання його пересування неодноразово обговорювалися на засіданнях як робочих груп, так і на засіданні підкомісії, - повідомляє «УНІАН».
«Це не нове питання для російської сторони», - сказав дипломат, додавши, що таке звинувачення «не входить ні в які рамки».
Семенов повідомив, що Україна пропонувала російській стороні провести в липні засідання всіх робочих груп підкомісії і наприкінці липня – початку серпня провести підсумкове засідання підкомісії. За його словами, російська сторона відмовилася від проведення цієї зустрічі. У зв'язку з цим Семенов назвав поведінку російської сторони «незрозумілою».
Як повідомляв ForUm, 13 серпня Президент України Віктор Ющенко затвердив порядок перетину державного кордону України військовослужбовцями, військовими кораблями і літаками Чорноморського флоту Російської Федерації, які знаходяться на території України.
Міністерство закордонних справ РФ назвало «серйозним антиросійським кроком» підписання Віктором Ющенком указу про порядок пересування військових формувань ЧФ Росії поза місцями їхньої дислокації на території України.
Як мовиться в заяві МЗС РФ, «українське керівництво пішло на новий серйозний антиросійський крок. Президент України Віктор Ющенко видав указ, який претендує на те, щоб в односторонньому порядку регулювати перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України. Нововведення націлені на те, щоб створити серйозні ускладнення для практичної діяльності флоту в прямій суперечності з базовими угодами між Російською Федерацією і Україною про статус і умови перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України 1997 р.».
Як наголошується в заяві, «цей односторонній крок завдає ще один удар по переговорному процесу щодо проблематики Чорноморського флоту, а в ширшому плані - по всьому комплексу двосторонніх відносин».
У МЗС РФ «викликає здивування, що українська сторона знову не потрудилася хоч би дотримувати елементарну дипломатичну пристойність і обговорити цю проблему в рамках Російсько-Української міждержавної комісії. І це незважаючи на те, що зовсім недавно Президент Росії прямо сказав Віктору Ющенку про неприпустимість такої практики».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом