Президент України Віктор Ющенко наголошує на двох основних висновках, які повинна зробити влада із надзвичайної екологічної ситуації, що сталася в шести областях. Про це, як повідомили ForUm’у у прес-службі Глави держави, заявив заступник глави Секретаріату Президента Роман Безсмертний.

За його словами, перший з них випливає із вкрай недостатнього фінансування протипаводкових програм державного та регіонального рівнів, що, зокрема, передбачають укріплення берегів річок. «Якщо ми подивимося на 2008 рік, то окремі з них фактично не фінансувалися, інші фінансувалися в мінімальних об'ємах, а окремі почали фінансуватися з липня», - сказав Безсмертний. На його переконання, якби протипаводкові заходи були проведені, масштаби стихії могли бути меншими.

Безсмертний нагадав, що Президент звернувся до Генпрокуратури із проханням перевірити стан додержання законності під час фінансування урядом у 2008 році протипаводкових заходів у Карпатському регіоні, а також створив комісію на чолі із заступником Генерального прокурора з метою перевірити стан ведення лісового господарства у Вінницькій, Івано-Франківській, Закарпатській, Львівській, Тернопільській і Чернівецькій областях, які постраждали від стихійного лиха 23 - 27 липня 2008 року.

Безсмертний також зазначив, що ще один урок, який, на переконання Президента, варто винести із цієї ситуації, полягає в необхідності зміни статусу Міністерства з питань надзвичайних ситуацій.

«Міністерство сьогодні, на жаль, не має ні техніки, ні плавзасобів, ні ресурсів для того, щоб чітко діяти в умовах, з якими ми стикнулися не тільки в Прикарпатському та Закарпатському регіоні, але і в попередні роки - в Херсоні та Криму», - сказав заступник глави Секретаріату.

Він також передав позицію Глави держави, який вважає, що МНС повинно отримати серйозне фінансування і володіти необхідною технікою, яка могла б бути оперативно задіяна на подоланні наслідків стихії.

Зам Балоги підкреслив, що Президент звертає увагу на те, що сьогодні окремі підрозділи, які займаються проблемами безпеки людей, розпорошені по різних міністерствах або мають автономний статус. «Всі ці відомства необхідно зібрати в одному Міністерстві з надзвичайних ситуацій», - сказав Безсмертний.

«Президент переконаний, що резервний фонд Кабінету міністрів повинен знаходиться в оперативному управлінні МНС, тому що затримка з виділенням коштів, яку ми бачили по Прикарпаттю і Закарпаттю, лише заважала працювати по подоланню лиха і насамперед - по врятуванню людей», - сказав Безсмертний.

Він додав, що у нинішній надзвичайній ситуації великий внесок зробило Міноборони, яке надало необхідну техніку для ведення рятувальних робіт.

За словами Безсмертного, Президент пропонує весь цей комплекс питань розглянути на засіданні уряду і, в разі потреби, винести на обговорення Ради національної безпеки і оборони.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

430