В Аргентині сьогодні відзначають День незалежності. 9 липня 1816 Національний конгрес в Тукумане проголосив незалежність Об'єднаних провінцій Ла-Платни, реоутворених в 1826 у Федеральну Республіку Аргентину, або Аргентину (Argentina; буквально «Срібна», від лат. argentum — срібло). В Марокко сьогодні День Хасана II. У Панамі День жертв. В Росії День рибалки.

У 1945 році Лаврентію Берії присвоїли звання Маршала Радянського Союзу. У 1938 році Берія, виконуючи волю Сталіна, зібрав компромат на М.І. Єжова і змінив його на посту наркома внутрішніх справ, провів чищення НКВД, знищивши старі кадри, посадивши на їх місце своїх людей. Він був організатором загонів «СМЕРШ» і загороджувальних загонів НКВС з наказом стріляти в тих, хто відступає або здається в полон. У його ж віданні були публічні смертні кари через повішання, як на фронті, так і в тилу. Берія організовував масові депортації «народів зрадників». У червні 1953 арештований, за вироком Спеціальної судової присутності Верховного суду СРСР у грудні 1953 року розстріляний.

У 1993 – парламент Росії проголосив Севастополь російським містом. А міська рада 24 серпня 1994 року визнала російський федеральний статус Севастополя, порушуючи при цьому як Конституцію Росії, так і України. Ніяких юридичних наслідків це проголошення за собою не мало, але продемонструвало в черговий раз існуючу проблему. Сьогодні на території Севастополя діють закони України, місто має статус міста центрального підпорядкування. Конституція України передбачає особливий статус Севастополя, який повинен бути визначений окремим законом. Через відсутність такого закону Севастополь довгі роки залишався єдиним містом України, жителі якого позбавлені права обирати свого мера. 23 червня 2005 року Верховна Рада України прийняла в другому читанні закон «Про статус міста-героя Севастополя». За це рішення проголосував 261 депутат. Затверджена редакція закону передбачає прямі вибори мера Севастополя і збереження існуючого адміністративно-територіального устрою міста-регіону.

Православні: Давид, Діонісій (Денис), Іван, Тихон.
Католицькі: Вероніка, Зенон.

Цього дня:

1558 Женева стала незалежною від Швейцарії.

1686 Сім європейських держав створили Аугсбурзьку лігу з метою зупинити експансію Франції в Західній Європі.

1887 Англійський фабрикант паперу Джон Дікенсон на щорічній зустрічі виробників паперу показав на урочистому обіді перші паперові серветки.

1900 Королева Вікторія схвалила Закон про створення Австралійської федерації, на підставі якого створено нову державу Федерація Австралії (з 1 1901 січня).

1906 Розпуск I Державної Думи.

1919 208 голосами проти 115 німецький рейхстаг ратифікував принизливу для Німеччини Версальську угду.

1928 І. Сталін висунув гасло про загострення класової боротьби у міру просування до соціалізму.

1941 Військова колегія засудила генетика М. Вавілова до страти за звинувачення в шпигунстві на користь Англії.

1945 Генерал Шарль де Голль запропонував провести у Франції референдум для визначення державного устрою країни.

1952 НДР ухвалила рішення про будівництво соціалізму.

1956 США відмовилися фінансувати будівництво Асуанської дамби, після чого Єгипет звернувся за допомогою до СРСР.

1957 Відкритий 102-й елемент таблиці Менделєєва – нобелій.

1961 У Вінніпегу (Канада) відкрито пам'ятник Тарасу Шевченку.

1961 Греція ухвалила рішення про приєднання до Європейського Економічного Співтовариства.

1997 Україна підписала угоду про співпрацю з НАТО.

Цього дня:

1834 Ян Неруда (1834-1891), чеський письменник.

1845 Джордж Дарвін (1845-7.12.1912), англійський астроном, другий син Чарльза Дарвіна. У 1898 році висунув гіпотезу, згідно з якою Місяць раніше був частиною Землі. Але подібна еволюція нашої планети не знайшла вагомих доказів.

1856 Нікола Тесла (1856, м. Смілян, Сербія - 7.01.1943), винахідник в галузі електро- і радіотехніки.

1923 Муза Крепкогорська, актриса («Офіцери», «Молода гвардія», «Любов земна»).

1938 Лія Меджидовна Ахеджакова, актриса. Кінодоля її до зустрічі з Ельдаром Рязановим складалася не дуже вдало. У фільмі «Гараж» Ахеджакова виступила в ролі народної заступниці. («Іронія долі», «Службовий роман», «Гараж», «Небеса обітовані»).

1940 Сєва Новгородцев, музичний коментатор російської служби Бі-Бі-Сі.

1960 Валерій Король, головний редактор газети «Народна армія», органу Міністерства оборони України.

1964 Кортні Лав, солістка американської групи Hole, вдова Курта Кобейна. Після знайомство і весілля з Куртом Кобейном 24 лютого 1992 року, а потім і народження дочки Френсис Бін, вона змушена була залишити музичне життя. До того ж подружжю довелося боротися за право виховувати дочку, оскільки Кортні була звинувачена пресою у вживанні героїну під час вагітності. Коли робота над другим альбомом групи Live Through This збігала кіняця, Курт Кобейн був знайдений мертвим. Декілька років після цього група не записувалася, а сама Кортні Лав успішно знялася у фільмі «Народ проти Ларрі Флінта».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

710