Європейський Союз чекає, що Україна рішуче візьметься за реформи, які вона зобов'язалася провести. Про це сказав посол Франції в Україні Жан-Поль Везіан в інтерв'ю газеті «День».
«ЄС чекає від України відповідь на ті політичні сигнали і надії, які були направлені від Європи до України. ЄС чекає, що Україна рішуче візьметься за здійснення тих реформ, по яких вона брала зобов'язання», - сказав він.
За словами посла, перш за все це стосується реформи судової системи. З іншого боку, зазначив він, Європейський Союз виступає за те, щоб Україна якнайкраще, повною мірою скористалася всіма можливостями, які пропонують існуючі формати відносин й інструменти співпраці, зокрема твіннінга, співпраці між адміністраціями України і Європи з метою наближення українських стандартів управління до європейських.
Везіан також зазначив, що ЄС прагне планувати відносини з Україною на довгострокову перспективу. «Отже, йдеться про необхідність забезпечення політичної стабільності в Україні, гармонійну роботу між гілками влади, при якій парламент матиме можливість ефективно працювати в комітетах і приймати необхідні закони», - сказав він, додавши, що якщо Україна візьме до уваги всі ці аспекти, то це буде запорукою успіху не тільки проведення саміту в Евіане, але і на подальший період, повідомляє «УНІАН».
Посол також зазначив, що Франція бажає, щоб саміт УКРАЇНА-ЄС у французькому місті Евіан у вересні цього року завершився успішно, надавши обом сторонам можливість зближуватися і краще зрозуміти обопільні надії і прагнення. Він нагадав, що Україна чекає певних політичних сигналів: це і європейська перспектива, і можливість введення безвізового режиму.
На думку посла, не варто дивитися звисока або з певною недовірою як на Європейську політику сусідства (ЄПС), так і на ініціативу «Східного партнерства». «Адже це, зрештою, не заважає Україні готуватися і робити все необхідне, щоб одного разу стати повноцінним кандидатом на членство в ЄС», - сказав він.
За словами Везіана, на сьогодні Україна має проблеми з використанням усіх можливостей, передбачених Європейською політикою сусідства: не варто нехтувати жодним з інструментів, які дозволяють наблизитися до європейських стандартів.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом