Парламентська Асамблея Організації по безпеці і співпраці в Європі (ПА ОБСЄ) рішуче пропонує всім парламентаріям прийняти заходи для визнання факту Голодомору в Україні, - мовиться в резолюції ПА ОБСЄ, прийнятій у четвер на пленарному засіданні 17-ої сесії ПА ОБСЄ.

Голодомор відмовилися визнати геноцидом українського народу, зазначивши, що це явище було викликане «жорсткими навмисними діями і політикою тоталітарного сталінського режиму».

Зазначимо, українська сторона планувала підготувати документ, у якому містилося б прохання визнати Голодомор геноцидом. Російська делегація в ПАРЄ виступила проти такого трактування доповіді. Вона запропонувала об'єднати документи і вшанувати пам'ять усіх жертв голоду 1930-х років. Російська пропозиція на останньому засіданні політкомісії в травні цього року була підтримана, - повідомляє «Newsru.com».

Голод у 1931-1933 роках охопив багато районів СРСР - РРФСР (Поволжя, Центрально-Чорноземну область, Північний Кавказ, Урал, Крим, частину Західного Сибіру), а також Казахстан, Україну, Білорусь. Деякі українські політики вважають голод геноцидом українського народу і покладають відповідальність за це на центральні власті.

За оцінками російських учених, голод 1932-1933 років охопив основні зернові райони СРСР - Україну, Північний Кавказ, Нижнє і Середнє Поволжя, значну частину Центрально-Чорноземної області, Казахстан, Західний Сибір, Південний Урал.

«ПА ОБСЄ віддає дань пам'яті безневинним життям мільйонів українців, загиблих під час Голодомору 1932-1933 років внаслідок масового голоду, викликаного жорсткими навмисними діями і політикою тоталітарного сталінського режиму», - мовиться в документі.

ПА ОБСЄ також підтримує ініціативу України щодо «розкриття всієї правди цієї трагедії українського народу, зокрема шляхом проведення просвітницької роботи про голодомор на міжнародному і національних рівнях»

Під час весняної сесії ПАРЄ у квітні цього року Бюро Асамблеї підтримало запропоновану українською делегацією ініціативу розглянути тему голодомору 1930-х років в Україні.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

673