Глава Секретаріату Президента Віктор Балога вважає, що перспективи поставок газу в Україну залишаються вельми неясними, що не дає урядові жодних підстав для хизування.

Про це ForUm’у повідомили у прес-службі Голови держави.

Урядова делегація України на чолі з прем'єр-міністром Юлією Тимошенко під час останніх переговорів у Москві щодо перспектив постачання газу в нашу країну керувалася завданнями згідно з директивами на переговори у газовій сфері, наданих Президентом Віктором Ющенком у лютому 2008 року, і Генеральними директивами, підписаними Главою держави у квітні цього року. У документах підкреслено необхідність комплексного підходу у вирішенні проблеми газових поставок в Україну. Зокрема, наголошується, що ціна на імпортований газ має бути ув'язана з тарифом на транзит енергоносіїв українською територією та встановлюватися відкрито, за зрозумілою загальновизнаною методикою.

За оцінкою Глави Секретаріату Президента, не має достатніх підстав стверджувати про досягнення якогось помітного прогресу на переговорах із російською стороною з газового питання. Єдиним пунктом президентських директив, про виконання якого можна говорити бодай приблизно, є окреслення контурів домовленості про поступовий перехід до світових цін на газ, який постачатиметься в Україну.

«Голова уряду Росії Володимир Путін чітко сказав, що поетапне, а не різке збільшення ціни на вуглеводні залежить від позиції середньоазійських країн, яка поки що не визначена. Тому аж ніяк не можна вважати, що Україні вдасться уникнути різкого підвищення ціни імпортного газу. У своєму оптимізмі щодо цього прем'єр Тимошенко не вперше видала бажане за дійсне, трансформувавши досить дипломатичні висловлювання Путіна у констатацію власного успіху. Ми й надалі не маємо ясного розуміння, у кого, на яких умовах і в яких обсягах будемо купувати газ наступного року», - підсумував Балога.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

459