На саміті Україна-ЄС у вересні 2008 року, всупереч очікуванням Києва, політична частина нової угоди між Україною і Євросоюзом підписана не буде. Про це повідомило поінформоване джерело у Європейській комісії.
Це пов'язано з відмовою Брюсселя розділяти документ на дві частини – політичну і економічну. На думку єврочиновників, угода з Україною буде підписана у ліпшому разі через два-три роки. Але українські політики, як і раніше, вірять у можливість підписання договору у вересні і закликають Брюссель дотримуватися досягнутих раніше домовленостей, передає «УНІАН».
Джерело зазначає, що керівні органи Євросоюзу – Європейська рада і Європейська комісія – досягли домовленості, що на саміті Україна-ЄС, який відбудеться 9 вересня у Франції, не буде підписана політична частина нової розширеної угоди про співпрацю України і Євросоюзу.
«Угода не буде підписана, це остаточне рішення. Ми вже сповістили про це офіційний Київ. Проте у нас складається враження, що там, як і раніше, сподіваються на її підписання», - сказало джерело.
Достовірну інформацію про те, коли Брюссель ухвалив рішення з цього питання, отримати не вдалося. За деякими відомостями, українська сторона була поінформована про таку позицію ще 22 травня – на засіданні «Трійки Україна-ЄС» у Любляні (Словенія). Пояснюючи відмову підписувати цей документ у вересні, в Євросоюзі сказали, що не мають наміру розділяти загальну угоду з Україною на дві частини – політичну і економічну.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом