![Цей день в історії: Закарпаття увійшло до складу України](https://for-ua.com/static/images/previews/29/293242-2.jpg)
У Венесуелі, Колумбії, Коста-Ріці, Мальті, Перу, Римі, Сан-Паулу, Чилі День Петра і Павла. В Іспанії Винна битва. 29 червня, в день святого Петра, в містечку Аро, колисці знаменитих вин з Ріохи, влаштовується справжня битва, на яку сходяться команди чоловіків, використовуючи зброєю величезну кількість першокласного вина. Кожна команда виливає на суперників літри червоного вина: в хід йде все, від стаканів до машин для обприскування дерев. Битва завершується опівдні, і «армії», що викупалися в потоках вина і немало його випили, продовжують гуляння в центрі містечка до самого ранку. Місцевих і приїжджих пригощають закусками і вином і танцюють до упаду. А на Сейшельських островах День незалежності.
Закарпаття увійшло до складу УРСР. 29 червня 1945 р. в Москві було підписано чехословацько-радянську угоду про Закарпатську Україну. В ній підкреслювалося: «Закарпатська Україна (що носить, згідно з чехословацькою конституцією, назву Підкарпатська Русь), на підставі угоди від 10 вересня 1919 р., укладеної в Сен-Жермені, що ввійшла як автономна одиниця до кордонів Чехословацької республіки, возз'єднується згідно з бажанням, виявленим населенням Закарпатської України, і на підставі дружньої угоди обох Високих Договірних Сторін зі своєю одвічною батьківщиною — Україною і включається до складу Української Радянської Соціалістичної Республіки» .
Керівництво нової Чехословаччини вже на початку 1944 р. виказало намір встановити дипломатичні відносини з Радянською Україною. Проте дипломатичні відносини між Чехословаччиною і Україною так і не були тоді встановлені. Як тільки було укладено радянсько-чехословацьку угоду від 29 червня 1945 р. про передачу Закарпатської України «її одвічній матері — Україні», про встановлення дипломатичних відносин між УРСР і Чехословаччиною зразу ж забули. Цікаво відзначити, що підписання цієї угоди взагалі відбулося без якої-небудь участі українських дипломатів і представників Закарпатської України, хоча формально текст угоди складався також і українською мовою.
Православні: Євтропій, Тігрій і Тихон.
Католицькі: Павло, Петро.
Цього дня:
1174 Засновано м. Полтаву. Вперше згадується в Іпатієвському літописі під назвою Лтава. Назва Полтава з'явилася в 1430.
1561 Завершено будівництво Покровського собору - храму Василя Блаженного. Храм був споруджений в ознаменування взяття Казані, столиці Казанського ханства, в 1552 році.
1607 Помер Іов (дата народження невід.), перший патріарх Московський. Після невизнання Флорентійської церковної унії 1439 року про об'єднання православної і католицької церков під владою папи римського московська митрополія відділилася від Константинопольського патріархату і стала автокефальною.
1754 (16 червня за ст. ст.) За проектом італійського архітектора Бартоломео Франческо (або Варфоломея Варфоломейовича, як його звали в Росії) Растреллі в Санкт-Петербурзі почалося будівництво Зимового палацу, яке було завершено в 1762 році.
1917 В Росії на 30% збільшено податок на прибутку капіталістів.
1922 Федір Шаляпін виїхав на гастролі за кордон і більше до Росії не повертався.
1956 Мерілін Монро вийшла заміж за американського письменника Артура Міллера (розлучаться в 1961).
1988 XIX конференція КПРС, на якій 1 липня було поставлено питання про необхідність зміни політичної системи країни. (Намір М.С. Горбачова з'єднати ідеї соціалізму і буржуазної демократії. Велика роль в цьому належить «гласності»).
2000 Служба безпеки України зареєструвала свою сторіночку в Інтернеті.
29 червня народилися:
1818 П’єтро Анджело Секкі (1818-26.2.1878), італійський священик-астроном, директор римської обсерваторії. Йому належить перша класифікація зоряних спектрів, він першим назвав темні лінії на Марсі каналами, а також винайшов метеорограф - автоматичний пристрій для запису тиску, температури, швидкості і напряму вітру і кількості опадів.
1895 Паоло (Павло Джібраелович) Яшвілі (1895-22.07.1937, Тбілісі), грузинський поет. Перший грузинський поет-символіст, реформатор грузинського вірша і творець новий поетичних форм. Наклав на себе руки напередодні чергового арешту.
1897 Павло Волков, актор («Юність Максима», «Комсомольськ», «Доля людини»).
1900 Антуан де Сент-Екзюпері (1900, Ліон - 31.07.1944), французький письменник. Був поштовим пілотом, льотчиком-випробувач, освоював нові траси в Африці над Сахарою, над Атлантикою і Південною Америкою. Світове визнання отримала казка «Маленький принц» (1943), притча, звернена до дітей і дорослих, в якій яскрава фантазія з'єднується з глибиною філософського узагальнення.
1930 Оріана Фаллачі, італійська журналістка, що прославилася своїми репортажами та інтерв'ю.
1934 Людмила Сосюра, актриса («Максим Перепелиця», «Народжена революцією»).
1939 Віктор Гресь, український режисер.
1940 Вітаутас Томкус, литовський актор («Кортик», «Смок і Малюк», «Балада про доблесного лицаря Айвенго»).
1947 Михайло Ільєнко, український актор, режисер і сценарист.
1954 Ігор Крутой, композитор, автор пісень.
1964 Ольга Машная, актриса («Васса», «Кин-дза-дза», «Гардемарини, вперед!»).
1964 Сосо Павліашвілі, естрадний співак.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом