Політична криза в Україні не подолана і викликає велику тривогу і розчарування в експертному співтоваристві Польщі. Про це повідомив на прес-конференції у Києві польський політолог Петро Андрусечко.

«Польща підтримала трансформації в Україні у 2004 році, були великі надії, але ситуація, яка склалася після 2004 року, викликає тривогу і розчарування», – зазначив політолог. Викликано це тим, що трансформації, власне, не відбулося.

Так, у польському експертному співтоваристві переважає думка, що ні Віктор Ющенко, ні його команда не виробили послідовної, професійної і зваженої стратегії розвитку України. Оточення Президента «грало на його персональних слабкостях і не дуже піклувалося про виконання ідей і гасел, заявлених під час передвиборної боротьби у 2004 році. «Ідеали Майдану» віддані забуттю, цей факт у Польщі помітили.

«Один із експертів, який працює на уряд, навіть висловив сумнів у тому, що ці ідеали коли-небудь щось означали для Ющенка», – сказав Петро Андрусечко.

Крім того, польські експерти зазначають, що Ющенко «надмірно зосереджений на історії і національних гаслах у стилі національної ідеології минулого сторіччя», явно ухиляється від виконання своїх безпосередніх обов'язків, включаючи міжнародну діяльність.

Унаслідок такої внутрішньої ситуації Києву важко проводити зовнішню політику. На думку польських експертів, Україна насправді не має «ні європейських, ні євроатлантичних інтеграційних планів», у наявності одні лише декларації. Українське суспільство не готове до вступу України в НАТО, взагалі з зовнішньополітичних питань національний консенсус відсутній, повідомляє «Новий регіон».

Поляки вважають, що небажання більшості українців вступати до Альянсу обумовлене поганою інформованістю. Однак багатомільйонну програму інформування громадян «про миролюбність НАТО», яка реалізовується офіційним Києвом, у польському експертному співтоваристві вважають примітивною пропагандою «в радянському стилі».

Крім того, той факт, що для частини українських політиків надзвичайно важливі хороші відносини з Росією (а позиція Росії з питання НАТО відома), питання євроатлантичної інтеграції «стає елементом внутрішньополітичної гри».

«З іншого боку, оранжева влада абсолютно не перешкоджає протидії Росії і членів Альянсу – Німеччини і Франції – щодо українських НАТОвських планів», – підкреслив політолог.

Андрусечко повідомив, що, на думку деяких опитаних експертів, реальні кроки щодо вступу в НАТО лякають і оранжевих політиків: «Вони розуміють, що можуть втратити частину електоральної підтримки».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

448