На адресу ForUm’у надійшла заява прес-служби Партії регіонів. Наводимо її текст:

«Прес-служба Партії регіонів змушена ще раз заявити про складнощі, які має опозиція з оприлюдненням наших поглядів з найважливіших питань, що стосуються політичної та економічної ситуації в країні. Зокрема, деякі менеджери низки Інтернет - видань застосовують до опозиції вибіркову принциповість і створюють проблеми у випадках, коли йдеться про опублікування позиції нашої партії, яка віддзеркалює стратегічні напрями нашої діяльності. Просто кажучи, нам відмовляють у публікації думки опозиції. Так трапилося зі статтею «Чи можлива «п’ятирічка стабільного розвитку» України?», в якій було викладено наше бачення поступу України.

Принциповим є те, що ця стаття - концептуальна для опозиції і не підпадає під визначення „реклама”. Саме тому ми і були здивовані, коли Інтернет - видання „Українська правда” виставило цю статтю під позначкою „на правах реклами”, зробивши це, до того ж, у досить принизливий спосіб – після прізвища автора через кому було написано „НА ПРАВАХ РЕКЛАМИ”. А вже після цього йшов заголовок. Таким чином, підкреслювалося, що на правах реклами – не сама стаття, а її автор. Побачивши це, ми відразу звернулися до менеджменту Інтернет - видання з проханням зняти статтю або саму позначку, бо це принижує нас як опозицію, стратегічні цілі якої публікуються як реклама. Однак у відповідь ми отримували майже насмішки, демонстрацію негативного ставлення до нашої політичної сили, до самого автора, і вимоги оплатити статтю негайно інакше буде скандал. Складалося враження, що менеджменту був потрібен саме скандал, бо як тоді розуміти, що ще з квітня менеджери сайту не забрали виписані в нашій бухгалтерії гроші за замовлений нами баннер (10 тисяч 500 гривень). На постійні нагадування наших працівників з рекламного відділу, відповідали – ще заберемо, це не спішно. Ми змушені були повертати гроші в касу, щоб не порушувати фінансову дисципліну. Не зрозуміло, чому за таких умов стосовно статті, яку ми як рекламу не замовляли, і маємо про це документальне підтвердження, зчинився галас. Нам не хотілося б це стверджувати, але закрадається сумнів – можливо це упереджене ставлення до опозиції збоку менеджера сайту, який не приховує свої політичні уподобання, і завжди скеровував видання на те, щоб про Партію регіонів - або погано або ніяк. При цьому відкрито демонструються симпатії до провладних партій.

Відтак це пахне справою з звичайнісінькою корупцією в сфері медій. Ми залишаємо за собою право порушити цю тему з власниками сайту. Цікаво, чи розуміють власники, які, до речі, представляють досить респектабельну фірму, яка має відношення до польської „Газети виборчої„ і до легенди світової журналістики Адама Міхніка. „Виборча„ і Міхнік є майже символом неупередженості і високого журналістського стандарту. Чи знають співвласники, що менеджер „Української правди” керується не світовими журналістськими стандартами, а власними симпатіями чи антипатіями? Прикро, якщо свобода преси в Україні підпорядкована таким суб’єктивним речам. Не хотілося б в це вірити, тим паче, що сайт „Українська правда”, хоч і проданий тепер закордонним інвесторам, все ще асоціюється в українського читача з першими паростками незалежної преси в Україні. Шкода, якщо ця незалежність нині визначається особистою неприязню менеджера до конкретного автора чи конкретної політичної сили. Це наштовхує на дуже поважні роздуми про корупцію в пресі, про непрозорість відносин в сфері реклами, про „заказухи” і т.п. Втішає в цій історії лише одне - хоч слабенька надія на те, що частину тих грошей, за які, як стверджують деякі компетентні джерела, був проданий сайт, можливо, отримали (а може й не отримали) діти славної пам’яті Георгія Гонгадзе.

Ми дуже хотіли б, щоб непорозуміння (а ми сподіваємося, що це непорозуміння) між технічними працівниками „Української правди” та нашої прес-служби було якнайшвидше з’ясовано. Ми сподіваємося, що менеджер видання знайде таки можливість відгукнутися на наші пропозиції і зустрітися для з’ясування ситуації в умовах, коли ми зможемо відкрито дивитися один одному в очі. В іншому випадку ми змушені будемо кваліфікувати увесь цей скандал як інспіровану провокацію проти опозиції, як намагання очорнити нас, виставивши перед колегами-журналістами як тих, хто не сплачує рахунки. Кожен, хто мав справу з Партією регіонів знає, що ми дуже ретельно виконуємо всі зобов’язання, фінансові в тім числі.

Ми ще раз висловлюємо повагу журналістам „Української правди” і підкреслюємо, що незрозуміла поведінка менеджера Інтернет - видання ніяк не відбивається на нашій пошані до їхніх високих професійних якостей».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

480