Відсутність узгоджених макроекономічних показників уряду і НБУ загрожує подальшим погіршенням соціальних стандартів і новою хвилею інфляції, - вважає керівник Головної служби соціально-економічного розвитку Секретаріату Президента Роман Жуковський. Про це ForUm’у повідомили в прес-службі Глави держави.

Президент стурбований відсутністю збалансованих макроекономічних показників НБУ і уряду. Ще минулого тижня на ініційованій Президентом нараді про відновлення макроекономічної стабільності була досягнута домовленість про необхідність узгодження макропоказників, як умови, необхідної для стабілізації соціальних стандартів для населення і боротьби з інфляцією. Пізніше в ЗМІ з'явилося повідомлення про те, що відповідна робота урядом і Нацбанком проведена. Потім у Секретаріат Президента поступив меморандум Кабміну і НБУ.

Проте, як зазначає керівник Головної служби соціально-економічного розвитку Секретаріату Роман Жуковський, цей документ не містить жодної конкретної цифри. У той же час з боку уряду звучать повідомлення, що Президент отримав усі необхідні розрахунки і через зволікання з його боку затримується розгляд змін до бюджету-2008.

Саме тому глава Секретаріату Президента Віктор Балога направив прем'єр-міністру телеграму, в якій просить надати офіційні узгоджені урядом і НБУ макропоказники.

«Слід зазначити, що в офіційному прогнозі уряду до цих пір міститься прогноз інфляції в 2008 році в 9,6% - тоді як цей показник був перевищений ще в першому кварталі», - сказав Жуковський. За його словами, відсутність адекватних змін у прогноз і бюджет вже привела до того, що пенсіонер, який одержує мінімальну пенсію, з початку року втратив 200 гривень.

Подальше затягування з внесенням змін до головного фінансового документа країни лише погіршить якість життя найменш забезпечених громадян. Тільки узгоджена політика уряду і Нацбанку дозволить сподіватися на отримання реалістичного бюджету і уникнути нової хвилі інфляції восени. Усвідомлюючи це, Президент сподівається отримати відповідні макропоказники до цього четверга з тим, щоб уникнути подальших негативних тенденцій, пов'язаних з відсутністю змін до бюджету.

Слід нагадати, що бюджетні зміни також необхідні для збалансування фінансового стану НАК «Нафтогаз України», забезпечення належного відшкодування ПДВ, підготовки до Євро-2012, переходу ЗСУ на контрактну основу, а також інших витрат, необхідних для забезпечення національних інтересів держави.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

490