Питання ефективності оборонно-промислового комплексу країни повинне залишатися одним з найважливіших пріоритетів національної політики держави.
Про це заявив у п'ятницю Президент, відкриваючи у Дніпропетровську нараду з генеральними конструкторами підприємств оборонно-промислового комплексу України на тему: «Про стан справ у сфері розробки нового і модернізації існуючого озброєння і військової техніки для потреб ЗСУ, наявні проблеми і шляхи їх вирішення».
«Коли ми говоримо про тему обороноздатності, ефективність роботи підприємств оборонно-промислового комплексу, ми це розглядаємо, безумовно, як провідний пріоритет національної політики. Так було і так повинно бути завжди», - підкреслив Ющенко.
Президент зазначив, що сьогодні існує низка невирішених питань на цю тему. Йдеться, зокрема, про реалізацію на належному рівні концепції структурної перебудови ОПК і трьох державних програм, які стосуються реформування і розвитку ОПК, озброєння і військової техніки, підготовки, виробництва і створення спеціальних технологій і матеріалів для виготовлення нового і модернізації існуючого озброєння.
На переконання Глави держави, сьогодні є надзвичайно актуальним обговорення різних аспектів розвитку оборонної справи, починаючи від політики новітніх розробок до економіки окремих оборонних підприємств та місця і ролі держави у функціонуванні ОПК, - повідомляє «УНІАН».
Президент звернув увагу учасників наради на те, що уже за два тижні парламент розглядатиме зміни до державного бюджету на поточний рік. «Я хочу відразу чітко заявити: я займу найкатегоричнішу позицію у тому, що політика 2008 року, починаючи від забезпечення української армії новітніми або модифікованими розробками, завершуючи фінансуванням відповідних розробок, фінансуватиметься як окремий пріоритет», - зазначив Президент.
Він закликав учасників наради бути активними провідниками цієї теми.
«У нас є великий шанс, щоб ця позиція знайшла розуміння передусім у парламенті України при розгляді і затвердженні кінцевої версії бюджету-2008 і пріоритетів бюджету 2009 року», - вважає Ющенко.
У нараді беруть участь секретар РНБО Раїса Богатирьова, перший заступник міністра транспорту і зв'язку Василь Шевченко, міністр аграрної політики Юрій Мельник, міністр промислової політики Володимир Новицький, міністр з питань надзвичайних ситуацій Володимир Шандра, заступник глави Секретаріату Президента Ігор Пукшин, голова Державної прикордонної служби Микола Литвин, генеральний директор Національного космічного агентства Юрій Алексєєв, голова Державної служби спеціальному зв'язку і захисту інформації Юрій Чеботаренко, начальник Генерального штабу - Головнокомандуючий ЗСУ Сергій Кириченко, заступник міністра оборони Богдан Буца.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом